Sobota 17 sierpnia 2019

Empik Junior zaprasza na spotkania z kulturą / MARZEC 2019

Aleksandra Kardaś
13 marca, godz. 18:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
Fizyczka zajmująca się ziemskim systemem klimatycznym – przedstawia niezwykłą rolę, jaką woda odgrywa na Ziemi. Jak jej własności pozwoliły na powstanie życia, ukształtowanie się krajobrazu i klimatu. A także jak na różne sposoby wykorzystujemy ją od zarania cywilizacji. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery tytułu „Książka o wodzie” ( Wydawnictwo Mg).

Anna Ciarkowska
14 marca, godz. 18:00
empik Junior
, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
„Pestki” (Wydawnictwo Otwarte) intymne zapiski o uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy. Opowiadania układają się w historię o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, koleżanek, nauczycielek, chłopaków, kochanków, partnerów, pełen konwenansów i zasad zaczyna kawałek po kawałku tracić swoje życie. To ślady jej próby odnalezienia się w rzeczywistości, której sztywne ramy nie znoszą sprzeciwu, inności i wrażliwości. Zapraszamy na spotkanie.


Monika Utnik Strugała
15 marca, godz. 11:00
empik Junior
, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
Zapraszamy dzieci na spotkanie z autorką książki „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy.
(wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Gramy #2. Wieczór planszówek z Fanami Gier
15 marca, godz. 18:00-21:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
Empik oraz Fani Gier zapraszają na pierwsze planszówkowe spotkanie w Czytelni.

Sztuka Codzienna #2. Warsztaty z Agnieszką Kobylińską
16 marca, godz. 12:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Malowanie farbami akwarelowymi to sama przyjemność – są subtelne i romantyczne, pozwalają osiągnąć fantastyczne efekty i ciekawe faktury, praca z nimi nie wymaga specjalnej przestrzeni, schną raz dwa i nigdy się nie nudzą. Poznaj tajniki akwareli z Agnieszką Kobylińska. Liczba miejsc ograniczona, zapisy na Goingapp.pl.

Maria Paszyńska
21 marca, godz. 18:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
„Instytut Piękności” (wydawnictwo Pascal) to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami ponadczasowa opowieść o potędze kobiecej przyjaźni. W okupowanej przez Niemców Warszawie doktor Mada Walter wpada na brawurowy pomysł. Na ulicy Marszałkowskiej zakłada Instytut Piękności, by ratować skazane na zagładę Żydówki. Zapraszamy na spotkanie.

Małgorzata Karolina Piekarska
22 marca, godz. 17:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
„Licencja na dorosłość” (wydawnictwo Nasza Księgarnia) to kontynuacja bestsellerowej „Klasy pani Czajki” i „LO-terii”. Napisana wartkim, współczesnym językiem opowieść o wkraczaniu w dorosłość i poszukiwaniu własnej drogi. Zapraszamy na spotkanie.

Klub Książkowy #2.Tomek w krainie kangurów.
25 marca, godz. 18:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
Wspólnie z Kurzojady.pl zapraszamy na drugie spotkanie Klubu Książkowego w Czytelni. Rozmowę poprowadzi Wojtek Szot, a na „tapetę” weźmie „Przygody Tomka Wilmowskiego. Tomek w krainie kangurów” autorstwa Alfreda Szklarskiego. Zapraszamy!

LiryDram
26 marca, godz. 18:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
Zapraszamy na kolejne spotkanie twórców oraz czytelników Kwartalnika Literacko-Kulturalnego „LiryDram”. Gośćmi spotkania będą poznańska poetka, krytyk literacki, tłumaczka i dziennikarka Kalina Izabela Zioła (twarz 22. nr „LiryDram”) oraz poeta, prozaik, krytyk literacki i dziennikarz Bohdan Urbankowski. Rozmowę poprowadzi Marlena Zynger, poetka i redaktor naczelna Kwartalnika.

Wybieram zielony #2. „Wieczny Las” warsztaty z Justyna Stoszek
27 marca, godz. 18:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
Justyna Stoszek jest prekursorką roślinnych instalacji w szkle, autorką książki „Wieczny Las. Poza pogonią wielkich miast” (wydawnictwo Pascal). Swoje serce oddaje lasom i naturze. Zwraca naszą uwagę na symbiozę w jakiej żyjemy z przyrodą. Od 2007 roku tworzy FOREST FOREVER – miniaturowe lasy sadzone w szkle. Lasy-w szkle żyją, ponieważ w ich zamkniętej przestrzeni tworzy się całkowicie samowystarczalny ekosystem, w którym rośliny mogą przetrwać wytwarzając za pomocą fotosyntezy wszystkie potrzebne im do życia substancje odżywcze. Tematem warsztatów będzie relacja człowiek-natura, zjawisko antropopresji, oddziaływanie człowieka na naturę, tworzenie i symbolika miniaturowej biosfery zamkniętej w szkle. Liczba miejsc ograniczona, zapisy na Goingapp.pl.

Zacznij kochać design #2. Light on Tour wykład Anny Diduch
28 marca, godz.
18:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
Czy można zaprojektować światło? A może to światło zaprojektowało nas? Bez jego energii nie byłoby życia na Ziemi, platońskiej teorii pierwotnych idei ani iPhonów. „Light on Tour” to seria autorskich wykładów o związkach światła z dziedziną dizajnu. Fascynująca trasa tej podróży przebiega przez rejony fizyki, sztuki, fotografii, miejskich przestrzeni oraz przemysłowego wzornictwa.
Zaprasza kuratorka, historyczka sztuki i dziennikarka, Anna Diduch.

Michał Bardela
29 marca, godz. 18:00
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
empik oraz Collegium Civitas zapraszają na spotkanie z autorem książki „Korek czy zakrętka?”
Mistrz i znawca wina opowie Dlaczego dawniej kobiety przyłapane na piciu wina były karane na równi z cudzołożnicami? Czy szlachetne tokaje powstają ze spleśniałych winogron? Dlaczego na etykietach win jakościowych nigdy nie znajdziemy określenia „półwytrawne”? Zapraszamy.

Zapraszamy.

13/03/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry