Sobota 17 sierpnia 2019

Przegląd Kulturalny 04.02-12.02

Wycieczka po Warszawie „Popołudniowe doświadczenie – wycieczka Czar PRL”

5.02.2019 (wtorek) g. 15:00 (Czas trwania: ok 3 godzin). Zbiórka: Hard Rock Cafe, Złote Tarasy, ul. Złota 59 (Miejsce zbiórki: pod gitarą przy Hard Rock Cafe). Bilety:149 zł. Rezerwacje: http://adventurewarsaw.pl/rezerwacja/#2

Chcesz dowiedzieć się jakie prezenty dostaliśmy od „Wujka” Stalina a jednocześnie poćwiczyć angielski? W jaki sposób odbudowano Warszawę po wojnie? Jak propaganda kreowała rzeczywistość? Dlaczego wybuchła rewolucja Solidarności i co było dalej? Wskakuj do Nyski a dowiesz się wszystkiego!

Zaskoczy Cię Plac Konstytucji, odkryjesz utopijne plany Ministerstwa Rolnictwa, poczujesz propagandę pod Pałacem Kultury i Nauki, poznasz nieznane sekrety Domu Partii. Zabierzemy Cię do Muzeum życia w PRL, gdzie przy dźwięku zdartych winylowych płyt cofniesz się w czasie by zrozumieć realia codzienności minionego ustroju. Oglądając filmy propagandowe, czas umili Ci tradycyjny napój i zagryzka. Źródło: Organizator. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia

Spotkanie autorskie: Wojtek Smarzowski i Jacek Braciak

6.02.2018 g.18:00
EMPIK JUNIOR

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, w zeszłym roku pobił wszelkie rekordy polskiego box office a przy tym wywołał społeczną dyskusję na skalę, której już dawno nie doświadczyliśmy przy okazji polskiego kina. „Kler” (Kino Świat) to historia trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. Zapraszamy na spotkanie z reżyserem oraz twórcami filmu z okazji premiery filmu na DVD. Spotkanie poprowadzi Patrycja Wanat.

Autor zdjęć: Bartosz Mrozowski.

Lodowisko przed PKiN

Dosyć ociągania! Wiecznie odkładamy wypad na łyżwy, bo zima trwa… ale powoli zbliża się ku końcowi. Lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki jest otwarte 7 dni w tygodniu a na dodatek wstęp jest bezpłatny. Poniżej informacje od organizatora:
Godziny otwarcia: od 10.00 – 21.00, 7 dni w tygodniu
Dodatkowe informacje: Wypożyczenie łyżew 10 zł za godzinę
Zniżki z Kartą Warszawiaka i z Kartą Młodego Warszawiaka.
Przerwy technologiczne w godzinach:
13.00-14.00 oraz 17.00-18.00
Więcej informacji można znaleźć na STRONIE

źródło: Organizator

 

Pokazy przedpremierowe filmu „Green Book” w Kinie Atlantic

31 stycznia – 07 lutego
Przygotowania do nocy oskarów czas zacząć. Tę pozycję przed nocą oskarową musicie zobaczyć.
„Green Book” Petera Farrelly’ego już oficjalnie rozpoczął swoją drogę na Oscarowe podium! Film otrzymał dziś 5 nominacji do Nagród Akademii w najważniejszych kategoriach:
Najlepszy Film
Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy – Viggo Mortensen
Najlepszy Aktor Drugoplanowy – Mahershala Ali
Najlepszy Scenariusz Oryginalny – Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly
Najlepszy Montaż – Patrick J. Don Vito
Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Obsypana nagrodami historia nieprawdopodobnej przyjaźni, wielki zwycięzca Złotych Globów i zdobywca 5 nominacji do Oscara!
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. Godziny oraz więcej informacjia na: Źródło: Kino Atlantic.

 

Telewizja kłamie – Premiera spekatklu w Teatrze Palladium

12.02.2019 g.19:30
Cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie.
Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska,
Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz,
Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor,
Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz.
Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin
Prochop…i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję
chce oglądać w spektaklu.
A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam.
Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni,
gwarantuje, że popłaczecie się…. ze śmiechu!! Źródło: Organizator.

Warszawa szlakiem czerwonych latarni: tylko dla dorosłych!

12.02.2019r. 18:30 – 21:00

Bezpłatne
Worek Kości
ul. Bagatela 10, 00-585 Warszawa

Prostytucja – podobno najstarszy zawód świata – zawsze stanowiła temat wstydliwy. Mimo, że w niektórych krajach walczono z nią za pomocą metod nadzwyczaj okrutnych, wszystkie okazały się nieskuteczne. Także w Warszawie.

Zapraszamy na opowieść o warszawskich domach publicznych i innych miejscach rozkoszy za pieniądze na przestrzeni czasu i topografii miasta. Więcej o bezpłatnym spacerze z przewodnikiem na stronie wydarzenia. źródło: Organizator.

Sztuka dla wnuka: Od rzemieślnika do projektanta

12.02.2019 g.15:30 – 16:30
Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3

Bezpłatne, cykliczne spotkania dla dziadków z wnuczkami w wieku od 5 do 12 lat, podczas których porównywać będziecie przedmioty wykonane trzysta, dwieście i sto lat temu z tymi współczesnymi. Każdy z przedmiotów, które nas otaczają, został przez kogoś zaprojektowany.Zbiórka w Holu Głównym / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona. Źródło: Organizator.

05/02/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry