Wtorek 21 maja 2019

8 zasad doboru okularów. Czym kierować się przy zakupie nowych okularów?

O zasady doboru okularów zapytaliśmy doktora n. biol. Roberta Grabowskiego, który jest jednocześnie Dyrektorem Medycznym Vision Express.

Okulary korekcyjne spełniają swoją rolę tylko jeśli są idealnie dopasowane pod względem korekcji i dobrane do naszych potrzeb.

Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać dobierając okulary korekcyjne:

 

  • POLARYZACJA

Filtry polaryzacyjne stosowane w okularach zmniejszają uczucie zmęczenia oczu w różnych warunkach oświetlenia. Dzięki nim soczewki nie przepuszczają oślepiających promieni światła odbitego od jasnych i gładkich powierzchni, takich jak śnieg, woda czy błyszczący metal. Okulary z polaryzacją dedykowane są wszystkim osobom, które spędzają dużo czasu na powietrzu.

 

  • WYTRZYMAŁOŚĆ

Prawie całkowicie odporne na zniszczenia mechaniczne są soczewki wykonane z nowoczesnego materiału optycznego Trivex, które nie pękają nawet przy mocnych uderzeniach. Wytrzymałe soczewki polecane są przede wszystkim dla dzieci, osób aktywnych fizycznie lub pracujących w trudnych warunkach. Podczas doboru okularów warto wziąć pod uwagę sposób spędzanego czasu, np. okulary bezoprawkowe są złym pomysłem przy częstym zdejmowaniu i zakładaniu okularów.

 

  • WAGA

Zbyt ciężkie okulary mogą być niewygodne i powodować dyskomfort przy długim noszeniu. Szczególnie dotyczy to dużych i grubych szkieł. Okulary powinny być prawie niewyczuwalne na twarzy.

 

  • OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Okulary z barwionymi soczewkami chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym UVA i UVB oraz poprawiają kontrast i ostrość widzenia również w oślepiającym, rozproszonym świetle. Dzięki barwionym soczewkom okulary pełnią jednocześnie funkcję okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

 

  • PRACA PRZY MONITORZE

Ochronę przed szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez monitory komputerów, smartfony i ekrany TV zapewniają okulary wyposażone w powłokę Blue cut. Poprawia ona ostrość i kontrast widzenia, eliminuje oślepiające odblaski i odbicia ekranów oraz chroni oczy przed potencjalnym uszkodzeniem siatkówki.

 

  • JAZDA SAMOCHODEM

Okulary wyposażone w powłoki antyrefleksyjne podwyższają kontrast widzenia podczas jazdy.

Jeżeli jesteś kierowcą zdecyduj się na okulary z wąskimi oprawkami po bokach twarzy, aby nie przysłaniały pola widzenia.

 

  • WYGLĄD

Pozytywnie na naszą atrakcyjność, samopoczucie i pewność siebie wpłyną dobrze dobrane oprawki. Podczas podejmowania decyzji warto wziąć pod uwagę kształt twarzy, kolor włosów i oczu, odcień skóry, a także preferowane stylizacje.

 

  • FOTOCHROM

Soczewki zmieniają zabarwienie zależnie od zmieniających się warunków oświetlenia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Przeznaczone są dla osób szczególnie wrażliwych na nadmiernie natężenie światła.

 

P.S. Przypominamy o „Wielkim Badaniu Wzroku ” – akcji Vision Express, podczas której możecie zbadać wzrok za jedyne 9 zł! Zapisz się już dziś na stronie www.WielkieBadanieWzroku.pl, za pośrednictwem infolinii: 801 909 900 lub w salonie Vision Express. Mało tego, że zbadają Wam wzrok to jeszcze, otrzymacie do 300zł zniżki na okulary korekcyjne!

11/03/2019
admin