Poniedziałek 17 czerwca 2019

Styczniowe spotkania z kulturą w Empik Junior

 

Już 11 stycznia w Empik Junior rusza kolejny cykl autorskich spotkań.

Tym razem Empik przygotował szereg propozycji dla miłośników heavy metalu, thrillerów i kryminałów. W harmonogramie znajdziecie: premierę trzeciej płyty grupy „Nocny Kochanek”, spotkanie z Martą Ździeborską – autorką „Tamtego życia już nie ma”; wieczorek z Jakubem Szamałkiem oraz jego thrillerem „Cokolwiek wybierzesz” oraz  Katarzynę Puzyńską ze swoim dziesiątym tomem sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Poniżej publikujemy pełny opis wydarzeń. 

Akcja wpisuje się w misję Empiku, który – w imię mecenatu kultury- umożliwia swoim czytelnikom bezpośredni kontakt z autorami. Wydarzenia odbędą się w historycznym budynku Domów Towarowych Wars Sawa Junior – świadka historii i kultury warszawiaków od końca lat 60. 

 

Nocny Kochanek– 11 stycznia, godz. 18:00, salon Empik Junior

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha. Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Przez kilka lat grania zaliczyli już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych najmniejszych. Po roku intensywnej promocji albumu bez wsparcia dużej wytwórni i wielkich stacji radiowych „Zdrajcy Metalu” otrzymali status złotej płyty. Występ na Pol’and’Rock Festiwal 2018 w Kostrzynie nad Odrą zgromadził rekordową publiczność. 11 stycznia 2019 odbędzie się premiera trzeciego albumu grupy – Randka w Ciemność. Zespół prezentuje kolejną porcję humoru w warstwie lirycznej, tym razem skupiając się głównie na relacjach damsko-męskich. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar. Wkrótce po premierze, Nocny Kochanek rusza w trasę koncertową zatytuowaną Trasa w Ciemność, nie zabraknie też premierowych spotkań w salonach Empik. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia.

 

Marta Zdzieborska– 15 stycznia, godz.18:00, salon Empik Junior

Obcy, niebezpieczni, nieobliczalni. Zaleją Polskę, wysadzą się w powietrze. Stali się bohaterami nagłówków gazet i kipiących nienawiścią wpisów na forach internetowych. Każdy o nich mówił i każdy był na ich temat ekspertem. To ludzie, których trzeba się bać lub odwrotnie – należy im pomóc bez względu na konsekwencje. Zredukowani do grupy siedmiu tysięcy uchodźców, których polski rząd zobowiązał się przyjąć jesienią 2015 roku w Brukseli, są symbolem podzielonej Polski. Zapraszamy na spotkanie z autorką książki Tamtego życia już nie ma (Wydawnictwo Świat Książki). Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik – Kluge. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia.

 

Jakub Szamałek– 24 stycznia, godz.18:00, salon Empik Junior

Cokolwiek wybierzesz (Wydawnictwo W.A.B) to pierwsza część trylogii Ukryta sieć. Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób. Cokolwiek wybierzesz to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy. Spotkanie poprowadzi Anna Dziewit-Meller. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia.

 

Katarzyna Puzyńska– 25 stycznia, godz. 18:00, salon Empik Junior

Rodzanice (Wydawnictwo Prószyński Media) to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. Zapraszamy na spotkanie które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia.

 

10/01/2019
admin