Marszałkowska 104/122, 00-017 Warszawa

pt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (21.04): niehandlowa

English

h5, .akcje-template-szablon-lp-seria #kolekcja-actions .wrapper-white .text-center p {display: none! important;}

mobile
To cykl, poświęcony odkrywaniu na nowo usług aktualnie zapomnianych, a niegdyś bardzo popularnych, warszawskich rękodzielników i marek rzemieślniczych. Festiwal jest wyśmienitą okazją do międzypokoleniowych spotkań, podczas których różne generacje mogą uczyć się od siebie wzajemnie.

 

To będzie niezapomniany weekend pod hasłem: HANDMADE! Jeśli chcecie własnoręcznie przygotować coś niepowtarzalnego, oryginalnego i baaaaardzo kreatywnego to w swoich planach musicie koniecznie uwzględnić wizytę na Pasażu Wiecha!
 
Co będziemy robić?


A poza tym porozmawiamy sobie o zapomnianych, a niegdyś bardzo popularnych, warszawskich rękodzielnikach (panel dyskusyjny „Poznaj rzemiosło od podszewki”).

Panel ten to pierwszy krok do wejścia w niezwykły świata rzemiosła. Dyskusję poprowadzi Małgorzata Herman, założycielka i prowadząca Projektu Pracownie, od lat związana ze środowiskiem ręcznych wytwórców. W rozmowie wezmę udział:

 

Małgorzata Fotek z pracowni ceramicznej Formatka

Rzemieślniczka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z gliną. Związana ze Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Uczestniczka wystaw oraz organizatorka licznych plenerów twórczych i warsztatów.

 

Agata Bawer z pracowni krawieckiej Koronkowa Robota  

Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Projektuje, szyje i prowadzi warsztaty – zawsze w tematyce szeroko pojętej bielizny.

 

Andrzej Włodarczyk z Pracowni Pianin i Fortepianów

Rzemieślnik specjalizujący się w renowacji i konserwacji historycznych fortepianów. Od wielu lat związany ze środowiskiem muzycznym. Organizator koncertów w podwarszawskim Słupnie.

 

Do dyskusji dołączą także Andrzej i Marzena Kołodziej, założyciele platformy warsztatów twórczych FEBLIK.

 

A poza tym zabierzemy Was na przesłodki spacer śladami warszawskich cukierni. Nazwiska Bliklego czy Wedla znają chyba wszyscy, ale czy pamiętamy o Fuchsie, Loursie, Semadenim lub Lesslu? To doskonała okazja, żeby na własnej skórze przekonać się, że Warszawa słodyczami stoi! (spacer z przewodnikiem „Tu było, tu stało”).

 

Jak zwykle nie zabraknie też dobrej muzyki w wykonaniu artysty z wytwórni Niebieski Label – Norberta Wronki Studia Tańca Swingowego – Swing Out, wyśmienitego jedzenia i najlepszego towarzystwa. Zarezerwowaliśmy już Wam najlepszą miejscówkę pod słońcem!

Do zobaczenia na Pasażu Wiecha!