Marszałkowska 104/122, 00-017 Warszawa

pt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (01.10): niehandlowa

English

Biennale Warszawa

Data dodania: 10 czerwca 2022

Biennale Warszawa to nazwa powstałej w 2017 roku interdyscyplinarnej publicznej instytucji kultury. Głównym wydarzeniem tegorocznej, drugiej edycji Biennale jest wystawa zatytułowana „Seeing Stones and Spaces Beyond the Valley / Widzące kamienie i przestrzenie poza Doliną”.
 
Główne wątki II edycji Biennale Warszawa, zatytułowanej „Widzące kamienie i przestrzenie poza Doliną”, to między innymi sieci, algorytmy oraz sztuczna inteligencja, które coraz częściej wpływają na wszystkie sfery życia. To wokół tych zagadnień skupiają się prace kilkudziesięciu artystek i artystów z całego świata prezentowane na głównej wystawie, zaprojektowanej przez grupę architektoniczną CENTRALA. Wystawie towarzyszy szeroki program wykładów, debat, warsztatów, prezentacji i seminariów.
 
W pracach poświęconych alternatywnym wizjom przyszłości ich twórcy przekonują, że to nie inteligentne maszyny, ale przede wszystkim ludzie mogą wyjaśnić relacje przyczynowo-skutkowe między zjawiskami i stworzyć plan, który pozwoli kształtować odpowiedzialną i zrównoważoną przyszłość.
 
Zapraszamy od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 20:00 do budynku Junior.
(wejścia od strony ulicy Marszałkowskiej oraz Pasażu Wiecha).
Wystawa jest czynna do 17 lipca.
 
Zwiedzanie wystawy oraz niektóre wydarzenia towarzyszące są biletowane.  Szczegółowy program oraz informacje na temat artystów dostępne są na stronie BIENNALE WARSZAWA.