Niedziela 26 stycznia 2020

H&M Conscious Exclusive

W dziesiątej kolekcji Conscious Exclusive pierwszoplanową rolę gra glamour po zmroku. Zrób w szafie miejsce na zjawiskowe kreacje – i przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej o naszych dwóch nowych materiałach, które są bardziej przyjazne dla środowiska.

Mosiądz i cynk z recyklingu pochodzą z odpadów poprodukcyjnych – na przykład z nadwyżek produkcji biżuterii. Pozyskane w ten sposób metale są topione i rafinowane, a następnie odlewamy z nich nowe produkty. Dzięki temu ograniczamy szkodliwy wpływ górnictwa na środowisko i zmniejszamy nasz ślad energetyczny.

TENCEL™ x REFIBRA™ to włókna lyocell produkowane z przetworzonych poprodukcyjnych resztek bawełny i z pulpy drzewnej pochodzącej z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Proces produkcji zgodny z zasadami obiegu zamkniętego minimalizuje nasz wpływ na środowisko.

Od momentu, kiedy nasza przyjazna dla środowiska kolekcja zadebiutowała w 2012 roku, używamy innowacyjnych materiałów, takich jak kaszmir z recyklingu, konopie organiczne czy srebro z recyklingu. Paciorki zdobiące tę pelerynę zostały wykonane ze szkła z recyklingu, a strasy – z akrylu z recyklingu.

01/10/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry