Sobota 23 maja 2020

WSJ partnerem premiery „Kapitan Żbik i żółty saturator”

Co ma wspólnego Kapitan Żbik, polski James Bond, czyli bohater kultowego komiksu z lat 70. i Domy Towarowe Wars Sawa Junior? Przekonacie się o tym w Teatrze Syrena podczas musicalu „Kapitan Żbik i żółty saturator”. Lubimy takie kulturalne przedsięwzięciadlatego zostaliśmy partnerem tej wyjątkowej premiery.

Realia lat 70., nowoczesna aranżacja plus inspiracja postaciami z kultowej serii komiksów o kapitanie Janie Żbiku to niesamowita artystyczna mieszanka i wspomnienie dawnej Warszawy.

Przy okazji mamy dla Was także konkurs, którego szczegóły znajdziecie na naszym FB: https://www.facebook.com/WarsSawaJuniorMagazyn/photos/a.188503431198062/2764645080250538/?type=3&theater

Dajcie się porwać akcji i razem z nami dokończcie komiks! Do zgarnięcia 5 podwójnych zaproszeń na przedpremierę musicalu w Teatrze Syrena. Serdecznie zapraszamy!

Na czym polega fenomen Kapitana Żbika? Komiksowy milicjant bez wątpienia stał się jedną z największych popkulturowych ikon PRL-u. Rysunkowy bohater został stworzony przez Władysława Krupkę. Trzeba przyznać, że miał w sobie więcej inteligencji i charyzmy Jamesa Bonda niż funkcjonariusza MO, a jego przygody były bardziej ekscytujące niż porucznika Borewicz z „07 zgłoś się”.

Tym razem jego przygody postanowiła barwnie przedstawić ekipa Teatru Syrena. Wyjątkowy musical powstał według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, muzykę skomponował do niego Mariusz Obijalski, za choreografię odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, natomiast scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Chadaj.

W rolę kapitana Jana Żbika wciela się Łukasz Szczepanik, człowiek wielu talentów i zainteresowań. Ukończył PWST im. L.Solskiego w Krakowie, filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest półfinalistą 6. Edycji „Must Be the Music” i ćwierćfinalistą 5. edycji „The Voice of Poland”. Współpracując z Opole Gospel Choir śpiewał w chórkach m.in.: Maryli Rodowicz, Natalii Kukulskiej, Zbigniewa Wodeckiego czy Kayah.

Natomiast drugim odtwórcą tej roli jest Maciej Maciejewski. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego. Obecnie występuje w Och Teatrze w „Huśtawce” (reż. A.Sroka-Hryń), a w Teatrze Syrena możemy go oglądać także w spektaklu „next to normal” (reż. J.Mikołajczyk). Regularnie użycza też głosu w polskim dubbingu komputerowym (np. w „Predatorze” czy „Kumplach z dżungli”).

24/02/2020
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry