Środa 16 października 2019

Mozaika w wielkim mieście – warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci inspirowane architekturą pawilonu ZODIAK Warszawskiego Pawilonu Architektury i przestrzenią miasta.

Kiedy: 30.06 (niedziela), godz. 12:00–14:00

Gdzie: Pasaż Wiecha 

Wstęp: wolny

Zapraszamy dzieci i dorosłych na wyjątkowe warsztaty kreatywne poświęcone jednej z najbardziej znanych technik dekoracyjnych jaką jest mozaika. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość poznania zasad tworzenia szklanego obrazu, aby następnie móc zaprojektować i z wykorzystaniem małych szkiełek wykonać własną mozaikę. 

Swój triumf święciły w latach 60. i na długo pozostały częścią krajobrazu miast. Swoimi wzorami i kolorami rozchmurzały poważne buzie modernistycznych budynków. Mozaiki wtopiły się w Warszawę, stając się ważnymi składnikami miejskich przestrzeni. Mozaika Marii Leszczyńskiej z 1968 r. zdobiła taras kawiarni ZODIAK w Pasażu Śródmiejskim i, chociaż już nie istnieje, inspiruje do dziś. Jej elementy, które nie zostały zniszczone, posłużyły do wykonania fragmentu nowej, zodiakowej ściany, której autorką jest Magdalena Łapińska-Rozenbaum. W trakcie warsztatów stworzymy własne mozaiki. Wspólnie wykonamy masę, w której zatopimy szklane koraliki, ale także nasze marzenia o pięknych, otaczających nas przestrzeniach!

25/06/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry