Środa 16 października 2019

Pasaż Wiecha – kultura w samym centrum – Weekend Filmu 1–4 sierpnia

CZWARTEK 1.08

Już w najbliższy czwartek startujemy z kolejnym wydarzeniem w samym sercu miasta. Tym razem, w ramach cyklu wydarzeń Pasaż Wiecha – kultura w samym centrum, zapraszamy was na Weekend Filmu.

Wystawa: Wojna narysowana

Kiedy: 1.08 (czwartek)

Gdzie: Pasaż Wiecha

Wstęp: wolny

„Bradl” to pseudonim operacyjny Kazimierza Leskiego, wynalazcy i akowca, który jako tajny agent walczył z Niemcami w okupowanej Warszawie. Jego biografia jest tak barwna, że można by ją zekranizować w bondowskim stylu. „Bradl” to też tytuł serii komiksów stworzonych przez scenarzystę Tobiasza Piątkowskiego i rysownika Marka Oleksickiego. Wydawcą cyklu są Muzeum Powstania Warszawskiego i Egmont. Komiks ten jest również obiecującą próbą stworzenia popkulturowego bohatera, którego przygody są efektowne i inspirujące. W Pasażu Wiecha, podczas wystawy „Wojna narysowana”, pokażemy najciekawsze kadry z komiksu, na których widać warszawską architekturę, nie tylko stanowiącą scenerię dramatycznych wydarzeń, ale także będącą niemym współbohaterem historii.

PIĄTEK 2.08

Casting modelek agencji „THE management

Kiedy: 2.08 (piątek), godz. 17:00–19:00

Gdzie:  Pawilon do Wynajęcia, Pasaż Wiecha

Agencja modelek THE management poszukuje nowych twarzy, by podjąć z nimi współpracę. Zapraszamy dziewczyny w wieku 14–24 lat. Podczas castingu z dziewczynami, które nam się spodobają będzie przeprowadzona krótka rozmowa, poprosimy o wypełnienie ankiety z podstawowymi danymi oraz zrobimy kilka zdjęć.

Kreatywny Piątek z Papaya Films – „Jak nakręcić muzykę. O tajnikach pracy nad teledyskiem”

Kiedy: 2.08 (piątek), godz. 18:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu Zodiak Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolnyi

Kreatywne Piątki Papaya Films to cykl imprez będących potężną dawką inspiracji dla wszystkich zainteresowanych branżą kreatywną i z nią związanych. Oglądamy, wymieniamy się spostrzeżeniami i wzajemnie motywujemy do poszerzania horyzontów. Zaczęliśmy spotykać się w małej salce naszego biura, później weszliśmy na dach Papaya, a gdy i tam przestaliśmy się mieścić, zaczęliśmy gościć w wielu warszawskich klubach. Teraz możemy was zaprosić do udziału w Kreatywnych Piątkach w całej Polsce. Odwiedziliśmy już m.in. Kraków, Katowice, Sopot, Poznań, Rzeszów, Łódź, Lublin. Kreatywne Piątki mają formę otwartą i służą przede wszystkim inspiracji i nieskrępowanej wymianie myśli i opinii. Nieodłącznymi elementami organizowanych w piątkowe wieczory spotkań są prezentacja filmów reklamowych i zażarta dyskusja na ich temat.

Goście:
Filip Bartczak – reżyser
Maciej Woć – manager muzyczny
Łukasz Szczebelski – creative director | partner w Feeders Agency
Tomasz Bochniak – montażysta
Poprowadzi Jonasz Tołopiło – redaktor naczelny Papaya.Rocks

Autorskie Prawa Majątkowe – Jak zarabiać na twórczości? – wykład poprowadzony przez Kayax.

Kiedy: 2.08 (piątek), godz. 18:30

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości sklepu CCC)

Wstęp: wolny

Muzyka jest dziś wszędzie: w radiu, w telewizji, w internecie, na koncertach, w klubach i w sklepach. Czy autor może pojawić się wszędzie tam, gdzie grane są jego utwory? ZAiKS może! Autorskie prawa majątkowe są głównym kapitałem twórcy. Wielu młodych artystów pochopnie zrzeka się tych praw w zamian za jednorazowe wynagrodzenie. Tymczasem korzystniej jest za pośrednictwem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS udzielić licencji, czyli zezwolenia na korzystanie z utworu na ściśle określonych warunkach. To zapewnia twórcy prawo do tantiem.


Koncert projektu My Name is New: Kwiatki

Kiedy: 2.08 (piątek), godz. 20:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu Zodiak Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

Kwiatki nie tylko ładnie pachną. Kwiatki też ładnie śpiewają i grają. Kwiatki to muzyczny duet składający się ze śpiewającej i piszącej teksty Oli Góralskiej oraz komponującego piosenki Adama Stawickiego. Wykonują muzykę autorską, na którą wpływ mają rap, pop i ulubione piosenki babci Oli. Duet wydał epkę, dzięki której znalazł się na liście najlepiej zapowiadających się debiutów na rok 2018 przygotowanej przez Brand New Anthem. Kwiatki wystąpiły przed Siksą i zespołem Coals. Na swoim koncie mają dwa teledyski do utworów „Smutne dziewczyny” i „Nie lubię róż”. 

Wspierają nas:

SOBOTA 3.08

Julia-Popławska – Decathlon
Patryk Karbowski & Michał Wiśniowski – McDonald’s
Jakub Zarzycki – Nationale-Nederlanden.
Szymon Kuriata – Żywiec Męskie Granie Young

Pokazy filmów nagrodzonych w Papaya Young Directors

Kiedy: 3.08 (sobota), godz. 11:00–15:00

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości sklepu CCC)

Wstęp: wolny

Podczas weekendu filmowego będziecie mogli obejrzeć wiele filmów krótkometrażowych powstałych w ramach Papaya Films Original Series – realizowanego od 2016 r. cyklu, którego celem jest wspieranie młodych twórców filmowych w realizacji ich niekomercyjnych przedsięwzięć. Pierwszy i drugi sezon Papaya Films Original Series spotkały się z wielkim zainteresowaniem, a realizowane w ramach nich produkcje zostały wyróżnione licznymi nagrodami. Niedawno zaprosiliśmy do współpracy pięciu kolejnych reżyserów. Motywem przewodnim trzeciego sezonu PFOS zostało krótkie, inspirujące hasło „Lust For Life”. Reżyserzy pochodzący z Argentyny, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Polski i Rosji stworzyli filmy krótkometrażowe, które odzwierciedlają ich osobiste wyobrażenie na temat tegorocznego motta.

Warsztaty BeeYOPE

Kiedy: 3.08 (sobota), godz. 11:00–13:00

Gdzie: Pawilon Warsztatowy (Pasaż Wiecha, na wysokości sklepu CCC)

Wstęp: wolny

YOPE i Fundacja Łąka zapraszają na warsztaty dla dorosłych i dzieci – spotkanie o łąkach, żyjących w nich owadach i o tym co i dlaczego siejemy. Opowiemy o naszych miejskich działaniach oraz o tym, co sami możecie zrobić żeby wspierać pszczoły i inne zapylacze. Dołączcie do naszej akcji #beeYOPE!

Zapylanie to fenomen ewolucji. Jest niczym precyzyjnie zaplanowana wieloletnia inwestycja. Dawno temu powstała klasa roślin, która osiągnęła niebywały sukces i zdominowała planetę dzięki usługom wąskiej grupy: świetnie wyspecjalizowanych owadów. My znamy przede wszystkim pszczołę jednak nie jest ona najważniejsza. Świat wokół nas działa dzięki setkom gatunków dzikich pszczół i trzmieli. Na warsztatach wesprzemy m.in. murarkę ogrodową. W dobie braku zapylaczy owadzie domki traktuje się bardzo serio. Wielcy producenci owoców i orzechów od dawna eksperymentują z domkami dla owadów wielkości… ciężarówki! My wykonamy proste domki z trzciny i butelek po produktach YOPE (możecie przynieść własne butelki). Będzie je można zabrać i powiesić w bliskim sobie miejscu – pamiętając, aby, gdy się zużyją, naprawić je lub poddać recyklingowi. Do zobaczenia! #beeYOPE

Pokaz filmów Papaya Films Orginal Series

Kiedy: 3.08 (sobota), godz. 15:30–18:00

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości sklepu CCC)

Wstęp: wolny

Jak zostać twórcą filmowym? – spotkanie z finalistami konkursu Papaya Young Directors 

Kiedy: 3.08 (sobota), godz. 15:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu Zodiak Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

Naprawdę dobry, wyróżnialny pomysł filmowy i determinacja to wszystko, czego potrzebujesz, aby wkroczyć do świata filmu. Zapraszamy na warsztaty „Jak zostać twórcą filmowym”, które odbędą się z udziałem twórców związanych z największym europejskim konkursem dla młodych reżyserów Papaya Young Directors, od sześciu lat z powodzeniem realizującym misję edukacyjną Papaya Films. Prelegenci opowiedzą o swojej drodze od pomysłu do realizacji w konkursie, o sile pomysłu
 i scenariusza oraz o recepcie na sukces
w branży reklamowej. 

Gośćmi spotkania będą finaliści konkursu Papaya Young Directors.


NIEDZIELA 4.08

Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza na pokazy nagradzanych filmów

Kiedy: 4.08 (niedziela), godz. 12:00

Gdzie: Pawilon Warsztatowy (Pasaż Wiecha, na wysokości sklepu CCC)

Wstęp: wolny

W tym m.in. nominowanej do Oskara etiudy „Nasza Klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego, przygotowane przez Warszawską Szkołę Filmową. Założona przez reżysera Macieja Ślesickiego i aktora Bogusława Lindę szkoła realizuje autorski program oświatowy, który zaowocował wielokrotnie nagradzanymi debiutami. Program nauczania wzorowany jest na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych, takich jak słynne nowojorskie Actor’s Studio. Priorytetem w nauczaniu są umiejętności pracy na planie filmowym.

05/08/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry