Środa 16 października 2019

Pasaż Wiecha – kultura w samym centrum – Weekend Kreatywności 4–7 lipca

Zapraszamy na Weekend Kreatywności w ramach akcji Pasaż Wiecha – kultura w samym centrum.

CZWARTEK 4.07

Heble w dłoń: spotkanie z Katarzyną Sawko (Wióry lecą) o stolarce dla kobiet i renowacji mebli dla początkujących.

Kiedy: 4.07 (czwartek), godz. 18:00–19:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury )

Wstęp: wolny

Wióry lecą to projekt, w ramach którego od pięciu lat odbywają się warsztaty stolarki, renowacji mebli i tapicerki. Dłubiemy w drewnie i dzielimy się tą frajdą z innymi – deklaruje Kasia Sawko, która razem z zespołem prowadzi zajęcia stolarskie, uczy podstawowych technik obróbki drewna. Szczególnie ciepło myśli o kobietach, które zachęcają do majsterkowania i realizowania własnych pomysłów. Do tej pory Wióry zrealizowały około 1500 spotkań w całej Polsce, głównie z udziałem osób, które nie miały wcześniej do czynienia z rzemiosłem. Kasia Sawko jest też autorka książki “Wióry lecą”, podręcznika, w którym opowiada o podstawach renowacji i tapicerki a także przedstawia inspirujące historie odnowionych mebli. Podczas spotkania porozmawiamy nie tylko o tym, czy naprawianie to nowe kupowanie, czy heblowanie to łatwa sprawa i od czego zacząć jeśli chcemy nadać nowe życie starym rzeczom ale także jak rozkręcić i prowadzić taką firmę jak Wióry Lecą. Ponieważ z takimi pytaniami Kasia spotyka się bardzo często – spotkanie będzie okazją, by odpowiedzieć na najważniejsze z nich. 

Wojech Szot, Szczebrzeszyn 2018

To się czyta: spotkanie z Wojtkiem Szotem (Kurzojady) o trendach w literaturze.

Kiedy: 4.07 (czwartek), godz. 19:00–20:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

Literatura faktu czy kryminały, biografie czy erotyczne thrillery – jakie są najgłośniejsze premiery tego lata, co warto zapakować do walizki wyjeżdżając na wakacje, co czytają na świecie. Książkowych porad udzielać będzie Wojtek Szot, recenzent, publicysta i wydawca, połowa książkowego duetu Kurzojady, prowadzący bloga Zdaniem Szota. 

PIĄTEK 5.07

Dobra kreska – warsztaty komiksowe (16 +). Prowadzenie: Daniel Chmielewski.

Kiedy: 5.07 (piątek), godz. 17:00–19:00

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

Jak sprawnie posługiwać się językiem komiksu opowiadając własne historie, jak komponować kadry i plansze, jakich błędów unikać, w jakie pułapki nie wpaść. Warsztaty Dobra kreska to porządna dawka wiedzy, która ułatwi tworzenie komiksów, albo pomoże lepiej zrozumieć ich istotę. Dla tych co piszą, rysują tworzą, albo tylko czytają, ale mają apetyt na więcej. Warsztaty prowadzi Daniel Chmielewski, scenarzysta, rysownik i autor książek dla dzieci. Tworzy autobiograficzne eseje (“Zapętlenie”, “Zostawiając powidok wibrującej czerni”), komiksy naukowe (“Topografia uwagi” wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne (“Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” wraz z Katarzyną Szulińską). Album “Podgląd”, rysowany przez Marcina Podolca, został wydany również we Francji. Współpracował z ilustratorem Maciejem Łazowskim przy książce dla przedszkolaków “Burze kuchenne i bestie bezsenne” i z malarką Magdą Rucińską przy urbanistycznym horrorze dla dzieci “Miasto Złotej”. W 2018 roku wyszła jego komiksowa adaptacja powieści Olgi Tokarczuk “Anna In w grobowcach świata” pt “Ja, Nina Szubur”. http://pubpodpicadorem.blogspot.com/

Na wydarzenie obowiązują zapisy (max. 15 osób)

Zapisz się: http://pasazwiecha.booksy.com

Kreatywnie w służbie ekologii

Kiedy: 5.07 (piątek), godz. 18:00

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

Spotkanie z Aretą Szpurą, influenserką i autorką książki “Jak uratować świat”.

Koncert – My Name is New Festival: The Bullseyes

Kiedy: 5.07 (piątek), godz. 20:00–21:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

Rynek fonograficzny to nie rurki z kremem – zwłaszcza dla początkujących twórców, którzy nie wybierają komercyjnych skrótów. Młodym muzykom na przeciw wychodzi wytwórnia fonograficzna Kayax, która powołała do życia projekt My Name Is New – inkubator dla debiutujących artystów, mający ułatwić im profesjonalny start na rynku muzycznym. W Pasażu Wiecha przez całe lato będzie okazja usłyszeć najlepszych artystów spod szyldu My Name is New. Bądźcie czujni, bo niedługo to oni będą wyprzedawać stadiony! 

Na pierwszym koncercie usłyszymy The Bullseyes. The Bullseyes to potężny alt-rock doprawiony ogromną dozą chwytliwości. Zespół zadebiutował w 2017 roku trzema singlami. Neurotycznym “Love’s Blow”, nostalgicznym „Regular Sky” i nachalnym „Butterfly”. Trudno uwierzyć, że za brzmieniem tej energicznej mikstury stoi tylko dwóch muzyków. Wokalista/perkusista Mateusz Jarząbek i gitarzysta/wokalista Darek Łukasik poświecili wiele lat na finalne dopieszczenie swojej twórczości, znajdując sposób na to, by dwie osoby mogły tworzyć tak bogate rockowe dźwięki. Ich przemyślane, na pozór surowe brzmienie zostało wielokrotnie wyróżnione na łamach zagranicznych blogów i serwisów muzycznych. Z każdym kolejnym utworem The Bullseyes pokazuje, jak gorącokrwisty potrafi być nowoczesny alt-rock.

SOBOTA 6.07

Niemożliwe konstrukcje”: kolaż architektoniczny ze Studiem Hekla

Kiedy: 6.07 (sobota), godz. 12:00–14:30

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

Podczas warsztatów powstaną pocztówki-kolaże o tematyce architektonicznej. Inspiracją będzie otaczająca nas przestrzeń miejska – Pasaż Wiecha, Pałac Kultury, kultowa Rotunda czy Pawilon Zodiak. Będziemy wizualizować oczekiwania, marzenia, utopie, a czasem sprawy, które w mieście drażnią i przeszkadzają. Budulcem do konstruowania pocztówek będą fotografie z architekturą, proste formy geometryczne oraz elementy, których w mieście nie spotkamy: las tropikalny czy nieprzystające do skali człowieka powiększenia z mikroskopu. Warsztaty są otwarte i nie wymagają zapisów. Po prostu przyjdź w dowolnym momencie i stwórz swoją pocztówkę. Zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia do pracy.

Polne wianki: warsztaty tworzenia wianków z kwiatów z Gładki Set Dezajn

Kiedy: 6.07 (sobota), godz. 17:30–18:30

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

Marcin Lesław Gładki, bukieciarz, stylista, dekorator (@gladkisetdezajn)
Od niemal trzech lat w Warszawie tworzy indywidualną markę. Jego kompozycje balansują pomiędzy barokowym przepychem, a słowiańskim mistycyzmem. Wykonuje scenografie kwiatowe, bukiety, a także autorskie kolekcje wianków. Jego wianki wybiera sama królowa polskiej piosenki – Maryla Rodowicz! Jak sama mówi – są jej ulubionymi. Marcin prowadzi roślinne warsztaty, pracuje przy sesjach zdjęciowych i planach filmowych, można spotkać go na eventach, m.in. Święto Kwiatów, EatPolska by „Magazyn Usta”, Teatr Soho, Pokój na lato. Ukwieca sesje zdjęciowe i modowe w magazynach „Wysokie Obcasy Extra” czy magazynu „Viva!” Pracuje z kwiatami najwyższej jakości, wybierając głównie polskich hodowców. Nie wstydzi się też korzystać z dóbr polskich łąk.  W Pasażu Wiecha razem z uczestnikami warsztatów stworzy wspaniałe wianki wykorzystujące polne (i nie tylko) kwiaty. Z kwieciem we włosach będzie można ruszyć na podbój miasta, albo spokojnie poprzechadzać się po okolicy. Na warsztaty obowiązują zapisy/ liczba miejsc ograniczona. 

Na wydarzenie obowiązują zapisy (max. 14 osób).

Zapisz się: http://pasazwiecha.booksy.com

NIEDZIELA 7.07

Warsztaty kreatywne dla dzieci

Kiedy: 7.07 (niedziela), godz. 11:00–13:00

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury)

Wstęp: wolny

02/07/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry