Środa 16 października 2019

Pasaż Wiecha – kultura w samym centrum – Weekend Mody 11–14 lipca

CZWARTEK 11.07

Już od czwartku startujemy z kolejnym wydarzeniem w samym sercu miasta. Zapraszamy na Weekend Mody w ramach cyklu wydarzeń Pasaż Wiecha – kultura w samym centrum.

Prezentacja kolekcji „City made of dreams” Chi-Chi Ude. (pawilon do wynajęcia)

Kiedy: 11.07 i 12.07 (czwartek i piątek)

Gdzie: pawilon do wynajęcia

Wstęp: wolny

Kolekcja „City made of Dreams” jest efektem doświadczeń i wrażeń z niedawnej podróży projektantki Chi-Chi Ude na Bliski Wschód. Tym razem inspiracją do wyboru tkanin i wzorów były pełne życia uliczki Tel Awiwu. Porwana wizją miasta utkanego z marzeń, jego wielokulturowością, młodzieńczą energią, mozaiką form, złożyła mu osobisty hołd. Intensywna paleta barw, energia słońca, miasta, ludzi, wyrażona geometrycznymi motywami zabawa symetrią, odzwierciedla zachwyt intensywnością życia w nadmorskiej metropolii. Skrzący miks kolorów oraz wzorów projektantka zamyka w ascetycznych formach płaszczy, kurtek i tunik. W kolekcji znajdziemy też garnitury, które są jednym z ulubionych fasonów projektantki. Bliską sobie estetykę afrykańską wzbogaca o figury i elementy orientalne.

Chi-Chi Ude to projektantka ubioru i kostiumów. Jej projekty charakteryzuje geometryczna powtarzalność, kontrast kolorystyczny współgrający z minimalistyczną formą. Awangardowe wzory zamknięte w prostych fasonach to efekt poszukiwań autorskich środków wyrazu, nieoczywistych połączeń i dekonstrukcji. Znana przede wszystkim ze wzorzystych kolekcji garniturów, w których wykorzystała holenderski wax inspirowany afrykańskim wzornictwem. Chi-Chi Ude realizuje się na wielu polach artystycznych. Z powodzeniem tworzy scenografie teatralne, projektuje autorskie wzory wykorzystywane zarówno w projektach odzieżowych jak i wnętrzarskich, współtworzy wizerunek artystyczny polskich muzyków i aktorów. Jej prace docenili m.in.: Agata Kulesza, Kora Jackowska, Grażyna Torbicka, Grzegorz Turnau, Mela Koteluk, Małgorzata Kożuchowska, Dawid Podsiadło i wielu innych.

Rozsądna moda: Harel i Anna Pięta w rozmowie o tym, jak nie szkodzić światu ( i sobie) kupując ubrania.

Kiedy: 11.07 (czwartek), godz. 19:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK)

Wstęp: wolny

Kupujemy za dużo, tony ubrań lądują na śmietnikach, szafy pękają w szwach a my i tak czasami nie mamy się w co ubrać. Czy, żeby nie szkodzić światu (i sobie), musimy całkiem zrezygnować kupowania ciuchów? Czy ekologia wymaga od nas porzucenia na zawsze ciągot do podążania za trendami, a może po prostu trzeba mieć mnóstwo pieniędzy, żeby ubierać się odpowiedzialnie? O tym, że warto kupować świadomie i rozsądnie podchodzić do trendów, o tym, że między najnowszą kolekcją z sieciówki a dizajnerkim projektem za miliony jest wiele możliwości pośrednich oraz na co zwracać uwagę kupując ciuchy, rozmawiać będą: Harel – blogerka i dziennikarka modowa, związana m.in. z Vogue.pl., tropicielka dobrej polskiej mody, przedstawicielka rzadkiego gatunku modowych blogerów, którzy potrafią o modzie opowiadać, a nie tylko ją pokazywać, oraz Anna Pięta – kiedyś twórczyni targów polskiej mody, dzisiaj wyznawczyni modowego minimalizmu, strateżka ds. zrównoważenia w modzie i współtwórczyni proekologicznego podcastu MUDA Talks. Rozmowę poprowadzi Magda Linke-Koszek.

PIĄTEK 12.07

Moda polska wycinana: warsztat kolażu z Hekla Studio.

Kiedy: 12.07 (piątek), godz. 17:00–19:30

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu Zodiak)

Wstęp: wolny

Nareszcie lato! Barwność form roślinnych, florę i kwiaty połączymy z modą. Podczas warsztatów, które poprowadzą twórczynie projektowego studia Hekla, będziemy konstruować surrealistyczne kostiumy inspirowane bogactwem roślin i możliwościami florystyki. Zwyczajne sylwetki z modowych magazynów oraz monochromatyczne zdjęcia vintage zabudujemy nieoczywistymi materiałami i finezyjnymi kształtami. To eksperyment z modą i sztuką, w którym pod pretekstem projektu kostiumu powstaną awangardowe, kwietne kompozycje z modelem w tle. Warsztaty są otwarte i nie wymagają zapisów. Po prostu przyjdź w dowolnym momencie i stwórz swój kolaż. Zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia do pracy.

Czym jest i jak działa projekt My Name Is New? + podstawy social media

Kiedy: 12.07 (piątek), godz. 18:30

Gdzie: scena

Wstęp: wolny

Rynek fonograficzny to nie rurki z kremem – zwłaszcza dla początkujących twórców, którzy nie wybierają komercyjnych skrótów. Młodym muzykom naprzeciw wychodzi wytwórnia fonograficzna Kayax, która powołała do życia projekt My Name Is New – inkubator dla debiutujących artystów, mający ułatwić im profesjonalny start na rynku muzycznym. 

Podczas szkolenia dowiemy się, jak powstał i jak działa projekt promujący debiutujących muzyków My Name Is New. W drugiej części zagłębimy się co nieco w podstawy prowadzenia social media. Panel poprowadzi Maria Dudek – Marketing Specialist oraz Project Manager w wytwórni Kayax.

Koncert projektu My Name is New: Bobkowski

Kiedy: 12.07 (piątek), godz. 20:00–21:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK)

Wstęp: wolny

Bobkowski to smutne piosenki nagrywane przez smutnego Bobka na zimnej, siedmiostrunowej gitarce. Projekt powstał w roku 2015 i od tamtej pory robi się coraz smutniej. Czasami nawet ulubione chrupki nie smakują – mniej więcej o tym są piosenki Bobkowskiego. Im smutniejsza piosenka, tym weselszy człowiek, a im człowiek smutniejszy, tym wrażliwszy się staje. 

Wspierają nas:

SOBOTA 13.07

Warsztat modowy z Elementy Wear

Kiedy: 13.07 (sobota), godz. 15:00–18:00

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu Zodiak)

Wstęp: wolny

Elementy, które trzy lata temu magazyn „Aktivist” nagrodził statuetką Nocnego Marka w kategorii Moda, w tym sezonie przewrotnie namawiają: „Nie potrzebujesz? Nie kupuj! Inwestuj w jakość, a nie ilość, zachowuj ubrania na lata, dziel się nimi i dbaj o środowisko”. Elementy stworzyły inicjatywę, która wykracza poza granice wyznaczane przez panujące trendy i zaproponowała zmianę w funkcjonującym modelu sprzedaży ciuchów. Pokazały, skąd wynika cena produktów: ujawniały cenę materiałów oraz koszt pracy poświęconej na wykonanie ubrań. Dzisiaj radzą sobie lepiej niż dobrze. Proponują kolejne kolekcje, które wyróżniają się solidnym rzemieślniczym wykonaniem, prostotą krojów i neutralną gamą kolorów. Elementy świetnie wyczuwają trendy i odnajdują w nich to, co dla nich ważne i zgodne z filozofią marki – tym razem stawiają na ekologiczną świadomość i promowanie stylu w każdym wieku. W kampanii wzięły udział modelki reprezentujące różne pokolenia, pokazując, że ten sam ciuch może równie dobrze wyglądać na córce, matce, jak i babci. Zwłaszcza jeżeli jest dobrze skrojony, uszyty z materiałów wysokiej jakości i starannie wykończony. Podczas warsztatów zaproponują działania związane ze świadomą modą, transparentnym biznesem i naturalnymi materiałami, których używają w procesie produkcji oraz o charakterystycznym dla nich rzemieślnictwie. Będzie można dowiedzieć się, jak dbać o ciuchy, aby służyły nam na lata i wziąć udział w quizie na temat odpowiedzialnej mody. Dla uczestników przewidziano nagrody!S

fot. Kamila Szuba

Spotkanie z Katedrą Mody ASP

Kiedy: 13.07 (sobota), godz. 19:00

Gdzie: Scena (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu ZODIAK)

Wstęp: wolny

Eksperymentalne spotkanie łączące elementy pokazu mody, prezentację prac dyplomowych, dyskusję o roli mody i projektanta we współczesnych świecie ze swobodną rozmową z zebranymi widzami o tym, czym są dla nich ubrania i czy moda to coś więcej niż ładne ciuchy. Studenci Katedry Mody warszawskiej ASP pod wodzą jej kierownika Janusza Noniewicza zaprezentują swoje wybrane projekty, opowiedzą o tym, jak wygląda kształcenie młodych projektantów i co jest dla tego procesu najważniejsze, a także zaproszą do rozmowy o tym, czym dla nich, ale i dla nas, jest moda.

NIEDZIELA 14.07

Warsztaty modowe dla dzieci

Kiedy: 14.07 (niedziela), godz. 11:00–13:00

Gdzie: Pawilon (Pasaż Wiecha, na wysokości pawilonu Zodiak)

Wstęp: wolny

05/07/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry