Piątek 22 maja 2020

Pasaż Wiecha – kultura w samym centrum – Warsaw Design Week

Zapraszamy na wydarzenia specjalne Warsaw Design Week

Punkt informacyjny Warsaw Design Week

Kiedy: 1-4.10 (wt-pt), godz. 11:00–17:00; 5-6.10 (sob.-ndz.) 10:00–18:00

Gdzie: Pasaż Wiecha

Wstęp: wolny

W punkcie informacyjnym zlokalizowanym w Pasażu Wiecha, w sąsiedztwie pawilonu ZODIAK będzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat Warsaw Design Week oraz targów Warsaw Home. Co warto zobaczyć, jakie miejsca odwiedzić, jak dojechać na targi, gdzie kupić bilety. Odwiedź nasz punkt info, Oko na design w samym sercu Warszawy!  W ramach WDW odbędą się wydarzenia specjalne, o których jest mowa na stronach 40–42 w przewodniku. Będą to 3 spacery architektoniczne oraz warsztaty dla dzieci w niedzielę 6.10 o 12.00 w Pasażu Wiecha – przestrzeń warsztatowa.

Wydarzenia specjalne Warsaw Design Week – Mozaiki w wielkim mieście – warsztaty dla dzieci inspirowane architekturą pawilonu Zodiak i przestrzenią miasta

Kiedy: 6.10 (niedziela), godz. 12:00

Gdzie: Pasaż Wiecha

Wstęp: wolny

Swój triumf święciły w latach 60. i na długo pozostały częścią krajobrazu miast. Swoimi wzorami i kolorami rozchmurzały poważne buzie modernistycznych budynków. Mozaiki wtopiły się w Warszawę, stając się ważnymi składnikami miejskich przestrzeni. Mozaika Marii Leszczyńskiej z 1968 r. zdobiła taras kawiarni Zodiak w Pasażu Śródmiejskim i, chociaż już nie istnieje, inspiruje do dziś. Jej elementy, które nie zostały zniszczone, posłużyły do wykonania fragmentu nowej, zodiakowej ściany, której autorką jest Magdalena Łapińska-Rozenbaum. W trakcie warsztatów stworzymy własne mozaiki. Wspólnie wgnieciemy masę, w której zatopimy szklane koraliki, ale także nasze marzenia o pięknych, otaczających nas przestrzeniach! Warsztat otwarty, przygotowany przez ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury. Dla dzieci w wieku 5+.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.warsawdesignweek.com

01/10/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry