wt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (09.08): niehandlowa en

PRZEGLĄD KULTURALNY 10.02.-17.02.

Data dodania: 10 lutego 2020

SPOTKANIE: BARTOSZ SZCZYGIELSKI

Kiedy: 11 luty, godz. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

„Krok trzeci” (Wydawnictwo W.A.B) to nowa, mroczna #powieść Bartosza Szczygielskiego.

Magda ma idealne życie. Przystojnego męża, świetną pracę i piękne #mieszkanie, ale za drzwiami sypialni czai się mrok. Niewypowiedziane słowa i skrywane tajemnice w końcu dają o sobie znać. Jej idealny świat rozsypuje się niczym domek z kart w ciągu jednej nocy. Ta noc obudziła #demony, pozostawiając Magdę z kłamstwami, które nie przestają boleć, i pytaniami, na które nie zna odpowiedzi… i jest też ona… Zapraszamy na #spotkanie.

SPOTKANIE: IGA CHMIELEWSKA („BARDZO BRZYDKIE RYSUNKI”)

Kiedy: 12 luty, godz. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

Iga Chmielewska jest rysowniczką i twórczynią profilu na Facebooku o nazwie „Bardzo Brzydkie Rysunki”, który obecnie jest już śledzony przez ponad 300 tys. obserwatorów. Coraz liczniejszych fanów zjednuje sobie spontanicznością i naturalnością. Jak sama autorka minimalistycznych w swojej formie „Bardzo Brzydkich Rysunków” przyznaje, poprzez oryginalną twórczość stara się opowiedzieć publicznie o wszystkim tym, co ludzie próbują najczęściej ukryć przed światem. „Bardzo Brzydkie Rysunki” są sumą osobistych przeżyć, obserwacji i zupełnie abstrakcyjnych wizji autorki. Część z nich można podziwiać w „Bardzo brzydkim nieporadniku’ (Wydawnictwo Znak). Choć być może wygląda podobnie, nie jest to – jak przyznaje sama autorka – kalendarz biurkowy, ale na biurku prezentuje się najlepiej. Żaden też z niego poradnik, ale z pewnością pomoże przetrwać niejeden trudny moment. Spotkanie będzie okazją, by dowiedzieć się, m.in. skąd się wziął pomysł na „Bardzo Brzydkie Rysunki” i o czym one opowiadają?

SPOTKANIE: ANNA ROSŁONIEC

Kiedy: 13 luty, godz. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Anną Rosłoniec, autorką książki „Zorza”.

Styczeń 1939 roku. Zorza, agentka polskiego wywiadu, legendarnej „Dwójki”, dostaje zadanie przetransportowania wraz z partnerem ściśle tajnej, śmiercionośnej broni chemicznej o kryptonimie S-10 w bezpieczne miejsce. Akcja przybiera niespodziewany obrót, a Zorza i walizka z bronią giną bez śladu. Wszystko wskazuje na to, że wykradła broń dla Sowietów.
Styczeń 2017 roku. Historyk, Piotr Wilczyński, zbiera materiały do książki na temat „Dwójki”. Trafia na ślady świadczące o tym, że największa zdrada w historii polskiego wywiadu nie była tym, czym sądzono.
Co tak naprawdę wydarzyło się w styczniu 1939 roku? Co stało się z S-10? Czy Wilczyńskiemu uda się odpowiedzieć na te pytania? Czy uda mu się odnaleźć zaginioną broń? Czy może ubiegnie go w tym Patria – radykalna organizacja marząca o zamachu, który wstrząsnąłby polskim społeczeństwem?

SPOTKANIE: AGNIESZKA SZEŻYŃSKA

Kiedy: 13 luty, godz. 19:30

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: wolny

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Szeżyńską, autorką książki „Warsztaty intymności”.

Agnieszka jest certyfikowaną trenerką intymności i napisała książkę, która pomaga czytelniczkom i czytelnikom na nowo odkryć swoją seksualność, czerpać z niej radość, a dzięki temu budować udane relacje.

Zapraszamy na premierę książki „Warsztaty intymności” (Wydawnictwo Otwarte).

KONCERT: AGA ZARYAN: LOVE SONGS

Kiedy: 14 luty, godz. 20:00

Gdzie: Klub SPATiF, Al. Ujazdowskie 45

Wstęp: Bilety w cenie 90 zł – 120 zł

W walentynki zapraszamy do Spatifu na wyjątkowy koncert „Love Songs” w wykonaniu pierwszej damy polskiego jazzu !
AGA ZARYAN przygotowała na ten wieczór nastrojowy program złożony z ponadczasowych piosenek miłosnych. To podróż
poprzez standardy komponowane w okresie złotej ery jazzu, bossa novy oraz jazzowe interpretacje polskich evergreenów. Bohaterkami programu są takie postacie jak Agnieszka
Osiecka, Kalina Jędrusik, Nina Simone czy Billie Holiday.
Nie zabraknie również najpopularniejszych utworów wykonywanych przez Agę Zaryan. Jednak wspólny mianownik
koncertu to miłość.
Nie tylko dla fanów jazzu!

Skład zespołu:
Szymon Mika – gitara
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja

Po koncercie DJ set w wykonaniu Envee – autora remiksu utworu „Path” Agi Zaryan.

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.
Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym, od lat uznawaną za najlepszą wokalistkę jazzową w Polsce (ankieta Jazz Top – magazynu Jazz Forum). Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija
serca publiczności koncertując na całym świecie.
Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017.