Poniedziałek 17 czerwca 2019

Przegląd Kulturalny

 

Edyta Broda | Empik Junior

Kiedy: 10 czerwca 2019 (poniedziałek) g. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: wolny

Szczerze o życiu bez dzieci” (Wydawnictwo Pascal) to lekki, osobisty przewodnik popularnej blogerki po bezdzietności z wyboru. Autorka zaprasza do rozmowy osoby, które otwarcie opowiadają o swoich wyborach. I reakcjach, z którymi musiały się zmierzyć. Poznaj ich punkt widzenia, jeśli właśnie zastanawiasz się, czy rola matki jest dla ciebie. Ale i wtedy, gdy masz już dzieci i… marzysz o chwili wytchnienia. Bezdzietność to nie pustka.

źródło: organizator

 

Dima Grabowski | Empik Junior

Kiedy: 11 czerwca 2019 (wtorek) g. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: wolny

Ukraińskie serce na polskiej ziemi! Dima Garbowski zaprasza czytelników do swojego świata imigranta, w którym życie tylko z pozoru wydaje się proste i nieskomplikowane. Opowiada o drodze, jaką musiał przejść, by spełnić marzenie o lepszej przyszłości dla siebie i swojej rodziny. Dlaczego postanowili opuścić Ukrainę? Czemu wybrali właśnie Polskę? Czy nie żałują swojej decyzji? Ta książka jest odpowiedzią na te pytania i wiele innych, które często boimy się zadać. Polak z Ukrainy to opowieść o poszukiwaniu szczęścia i walce o lepsze jutro. Poznaj historię polskiej duszy o ukraińskim sercu. Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Polak z Ukrainy” (Wydawnictwo W.A.B.).

źródło: organizator

„Hamlet” w Teatrze Dramatycznym

Kiedy: 12 czerwca 2019 (środa) g. 19:00

Gdzie: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy – Scena im. Gustawa Holoubka, Pl. Defilad 1

Cena: 30 zł – 80 zł

Historia księcia Hamleta, który konfrontuje się z nagłą i tajemniczą śmiercią ojca to jeden z najważniejszych światowych dramatów. „Hamlet” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego opowiedziany będzie w konwencji ponadczasowej, tak jak ponadczasowa jest spirala zła, która kręci się wokół młodego księcia. To pełna intryg, spisków i walki o tron opowieść o tragiczności ludzkiej historii, w której pokój zapada tylko po to, by mogła zacząć się kolejna wojna.
Sztuka zostanie przedstawiona po raz pierwszy w Polsce w nowym przekładzie.

reżyseria: Tadeusz Bradecki
przekład: Piotr Kamiński

źródło: Teatr Dramatyczny

„Almodovaria” w Teatrze Polonia

Kiedy: 14 czerwca 2019 (piątek) g. 19:30

Gdzie: Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56

Cena:  45 zł – 90 zł

Drapieżna i sentymentalna, perwersyjna i naiwna, ale przez to prawdziwa w swoich namiętnościach i tęsknotach. Taka jest bohaterka monodramu ALMODOVARIA. Jej rozmaite pragnienia i smutki wyśpiewuje na scenie Anna Sroka-Hryń. Układają się one w niezwykłą opowieść o kobiecie, która nie boi się przyjemności, ale też często topi smutki w kolejnym kieliszku wina w Café Luna. Wspaniała historia, wywiedziona z filmowego świata Pedra Almodóvara, wzbogacona o piosenki z tekstami Anny Burzyńskiej!

Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
Występują: Anna Sroka-Hryń z zespołem muzycznym

źródło: Teatr Polonia

Gramy #5. Wieczór planszówek z Fanami Gier | Empik Junior

Kiedy: 14 czerwca 2019 (piątek) g. 18:00 – 21:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: wolny

Empik oraz Fani Gier zapraszają na pierwsze planszówkowe spotkanie w Czytelni.

źródło: organizator


„Ja, Maluch i morze” Teatru Baj w Wawerskim Centrum Kultury

Kiedy: 15 czerwca 2019 (sobota) g. 11:00

Gdzie: Białołęcki Ośrodek Kultury, sala widowiskowa, Głębocka 66

Spektakl dla dzieci od 4 lat.

Morza nie da się opowiedzieć. Każdy musi odkryć je sam. Najlepiej z wyobraźnią i wielką ciekawością – wtedy można dotrzeć najgłębiej i zobaczyć, co znajduje się pod powierzchnią, a nawet na dnie. I wtedy będzie to nasze własne, najwłaśniejsze morze.

Spektakl zabiera dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126 p, w głąb morza. Mogą poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice. Dorosłym natomiast przypomni lata osiemdziesiąte, na które, być może, spoglądają z nostalgią. Mamy nadzieję, że jednych i drugich oczaruje tym, co w teatrze lalek najlepsze, czyli sztuką animacji.

autorzy: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký
reżyseria: Marek Zákostelecký
występują: Izabela Zachowicz, Elżbieta Bielińska, Marta Gryko-Sokołowska, Aneta Płuszka, Andrzej Bocian, Marcin Marcinowicz, Piotr Michalski

źródło: Teatr Baj

Targowisko Sztuki w Arkadach Kubickiego

Kiedy: 16 czerwca 2019 (niedziela) g. 11:00 – 16:00

Gdzie: Arkady Kubickiego, Plac Zamkowy 4

Wstęp: wolny

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Zamek Królewski w Warszawie serdecznie zapraszają na TARGOWISKO SZTUKI, czyli – m.in. prezentację obrazów i grafiki przygotowaną przez grupę studentów oraz absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas niedzielnej wizyty w Arkadach Kubickiego wystawione dzieła będzie można nie tylko podziwiać, ale także kupić.

Od lutego 2010 r. Targowisko Sztuki odbywa się cyklicznie w Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego.

źródło: Organizator

10/06/2019
admin