Niedziela 26 stycznia 2020

Przegląd Kulturalny

SYLWIA ZIENTEK – SPOTKANIE Z AUTORKĄ

Kiedy: 30 października, godz. 18:00

Gdzie: czytelnia EMPIK JUNIOR, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

  Lata 60. XVIII wieku. Rzeczpospolita Obojga Narodów coraz bardziej chyli się ku upadkowi, zaś domniemani potomkowie Sarmatów zajmują się jedynie bijatykami, pijaństwem i obżarstwem. W międzyczasie na tron wstępuje król Stanisław August Poniatowski, na zlecenie którego władzę w hotelu Varsovie przejmuje siatka szpiegów i szantażystów, zarządzana przez Antoninę Żmijewską. Wynajęci chłopcy i dziewczęta podsłuchują gości i namawiają ich do określonych przez władcę-marionetkę działań. „Hotel Varsovie. Królewski szpieg” ( Wydawnictwo W.A.B.) to trzecia część cyklu autorstwa Sylwii Zientek, która zgrabnie i z niezwykłą dbałością o szczegóły odtwarza Warszawę sprzed wieków.

EDITORS – SCENA EMPIK JUNIOR

Kiedy: 4 listopada, godz. 17:00 / scena

Gdzie: EMPIK JUNIOR, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

EMPIK JUNIOR, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122 Wszystkie największe hity Editors na jednym albumie! Płyta „Black Gold” (Mystic Production) podsumowuje dotychczasową 15-letnią karierę jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów rockowych.

Płyty Editors sprzedały się w nakładzie ponad 2,5 mln sztuk na całym świecie. To zespół, który nie stoi w miejscu, ciągle poszukuje, eksploruje, rozwija się. To klucz do ich sukcesu.

Zawdzięczają go również wiernym fanom zarówno w swoim rodzimym kraju jaki i za granicą. Ich pozycję niewątpliwie ugruntowały liczne trasy koncertowe oraz obecność na scenach najbardziej prestiżowych festiwali na całym świecie. Zapraszamy na spotkanie z zespołem z okazji premiery albumu.

ANDRZEJ SEWERYN, ŁUKASZ KLINKE, ARKADIUSZ BARTOSIAK – SPOTKANIE

Kiedy: 4 listopada, godz. 19:00 / scena

Gdzie: EMPIK JUNIOR, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolnz

„Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!” ( Wydawnictwo W.A.B) to wywiad rzeka. Z jednym z najwybitniejszych polskich aktorów rozmawiają Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke. Wśród poruszanych tematów znajdują się zarówno zagadnienia dotyczące świata teatru i filmu, polityki, a także życia prywatnego. Aktor opowiada między innymi o wspomnieniach z dzieciństwa, młodości i początkach pracy artystycznej. Pasjonująca lektura dla wszystkich wielbicieli teatru i filmu. Zapraszamy na spotkanie.

SZKICOWNIK WARSZAWSKI – WARSZTATY

Kiedy: Sobota 02.11.2019 godz. 16:00–17:30

Gdzie: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28–42, 00–272 Warszawa

Wstęp: 10 zł

Bilety: https://muzeumwarszawy.pl/wydarzenia/szkicownik-warszawski-3/

Czy rysować każdy może? Oczywiście! Spróbuj i poczuj zalety zajęć z rysunku: odprężenie, lepszą koncentrację, uważność. Na spotkaniach uczymy się obserwacji przedmiotu, skupienia na jego detalach oraz ćwiczymy różne techniki rysunkowe.

Zajęcia odbywają się na wystawie głównej „Rzeczy warszawskie” w swobodnej atmosferze. Uczestnicy otrzymują podstawowe materiały plastyczne (można przynieść własne). Dodatkowo w księgarni muzealnej można zakupić stylowy szkicownik oraz zestaw ołówków.


CZAS TRWANIA: 90 minut
MIEJSCE SPOTKANIA: kasy w kamienicy nr 42

METRO – MUSICAL

Kiedy: poniedziałek, 04.11. 2019 godz. 15.30

Gdzie: Teatr Studio Buffo, Marii Konopnickiej 6, 00-941 Warszawa

Wstęp: od 70 zł

Bilety: https://www.ebilet.pl/teatr/musicale/metro-w-buffo/

Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl stał się sensacją, a młodzi artyści otrzymali propozycję pracy w komercyjnym teatrze. „Metro” to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.29/10/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry