śr: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (19.07): niehandlowa en

PRZEGLĄD KULTURALNY 13.01.-20.01.

Data dodania: 13 stycznia 2020

IMPREZA: GABINET DŹWIĘKU W ŚWIETLE

Kiedy: 15 stycznia, godz. 18:00

Gdzie: Światło Art Bistro, ul. Nowogrodzka 10

Wstęp: Wolny

Po świątecznej przerwie wracamy z Gabinetem Dźwięku w Świetle. W każdą środę Gabi Drzewiecka znowu zapoda solidną dawkę najlepszej muzyki z całego świata, a Światło Art Bistro zmieni się w stację radiową. Rezerwujcie stoliki i wpadajcie posłuchać Gabinetu Dźwięku na żywo!

Jak zawsze dzięki platformie TIDAL audycję będziecie mogli wysłuchać w każdej chwili w formie PODCASTU

Do usłyszenia w BARdzo bardzo!

prowadzący: Maciej Buchwald i Krzysztof Dziubak
gościnnie: Dorota Wellman
muzyka i efekty dźwiękowe: Paweł Szamburski

SPOTKANIE: CIEKAWE HISTORIE NA UW – SPOTKANIE Z TOMKIEM CZUKIEWSKIM

Kiedy: 16 stycznia, godz. 19:00

Gdzie: Aula B, Auditorium Maximum, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Kampus Główny UW

Wstęp: Wolny

Zapraszamy na spotkanie z Tomkiem Czukiewskim – dziennikarzem, podróżnikiem, a także autorem popularnego kanału „Ciekawe Historie” na YouTube. Co możemy znaleźć na kanale Tomka? 🧐
Krótko mówiąc: informacje na temat wydarzeń historycznych.

Nie dość, że fabuła filmów jest porywająca, to jeszcze są one wzbogacone przez:
➖ materiały źródłowe,
➖ relacje świadków wydarzeń,
➖ ciekawostki, które ciężko znaleźć gdziekolwiek indziej.

FESTIWAL: BYPASS FESTIWAL W DREAM ADOPTION SOCIETY

Kiedy: 18 stycznia, godz. 20

Gdzie: Teatr Powszechny, ul. Zamoyskiego 20

Wstęp: Bilety w cenie 40-70 zł

Jedna z najciekawszych ekip młodego polskiego rapu (chociaż wychodzących daleko poza jego ramy), Bypass, ogłosiła pierwszą edycję autorskiego festiwalu. W planie, oprócz występów artystów z Bypassu i zaproszonych gości takich jak Bartuś 419 czy julek ploski, zapowiedziane zostały performensy i handpoke w wykonaniu oz__tatoo.

KONCERT: KIEV OFFICE I DEADLY FIREND W CHMURACH! NORDOWI MÔL TOUR

Kiedy: 18 stycznia, godz. 20:00

Gdzie: Chmury, ul. 11 Listopada 22

Wstęp: Bilety w cenie 20 zł

Koncert Kiev Office oraz na trasie Nordowi Tour, promującej siódmy studyjny album Kiev Office pt. Nordowi Môl. Gościnnie Deadly Firend – Deadly Firend – projekt Bibi, artystki związanej m.in z Hanako oraz Sting nie zagra w Kazachstanie.!

Solidna dawka psychodelicznego brzmienia Trójmiasta, noise’u, transu oraz dzikiej, pierwotnej energii. Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i indie folku, nawiązujący do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.

Grupa, muzycznie i tekstowo, eksploruje różne mitologie regionów Polski; na styku współczesności, przyszłości oraz tego, co stanowi o ich korzeniach. Ma za sobą ponad 200 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi: Open’er, Jarocin Festival, występy na trasach z Nomeansno, Schizmą, liczne koncerty zagraniczne. Siódmy album tria pt. „Nordowi Môl”, poświęcony jest opowieściom związanymi z rybackimi tradycjami Pomorza. Opowieści o zatopionych miastach, trudzie życia w zapomnianych regionach północnej Polski łączą się tu z aktualną wizją różnych rodzajów indoktrynacji i wątpliwości związanych z wyborami życiowymi. Hasło ‘obyś żył w ciekawych czasach’, przewijające się przez melodyjne, hałaśliwe utwory, skłania do niepokoju, refleksji i zatracenia się w nieokiełznanym tańcu.

SPOTKANIE: SLAVA KRASOWSKA

Kiedy: 18 stycznia, godz. 12:30

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

„Zniewolona. Bez prawa do miłości” (Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska) to książkowa wersja bijącego rekordy popularności serialu telewizyjnego „Zniewolona”, który zawładnął sercami milionów polskich widzów. Zapraszamy na spotkanie z odtwórczynią roli Halki Slavą Krasowską.