Niedziela 26 stycznia 2020

Przegląd Kulturalny 23.12.-7.01.

Targi: Winyl za 5 / Świąteczne Targi Płyt / Klub SPATiF

Kiedy: 23 grudnia, godz.15:00-19:00

Gdzie: Klub SPATiF, al. Ujazdowskie 45

Wstęp: Wstęp wolny

Tysiące Winyli oraz płyt CD w wyjątkowych cenach, rzadkie wydawnictwa oraz egzemplarze kolekcjonerskie, to wszystko i jeszcze więcej spotkacie w Klub SPATiF w Warszawie 23 grudnia.

„…muzyka jest powietrzem bez którego nie można oddychać…”

Koncert: Warszawska Orkiestra Sentymentalna gra kolędy

Gdzie: PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Kiedy: 28 grudnia, godz. 17:00-19:00

Wstęp: 30 zł

Przedwojenne kolędy oraz pastorałki w wykonaniu wybitnych muzyków. Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon Lena Nowak – klarnet Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, flugelhorn, śpiew Jakub Fedak – wibrafon Krzysztof Baranowski – mandolina, śpiew Łukasz Owczynnikow – kontrabas, śpiew Mateusz Kowalski – baraban, tara.

Spektakl: Szalone nożyczki

Kiedy: 27, 28, 29 grudnia, godz. 19:00

Gdzie: Teatr Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Wstęp: Bilety w cenie 40-135 zł

Interaktywna komedia fryzjerska, której humor ostry jest jak brzytwa!

Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego (nazwisko mówi samo za siebie), który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy, angażując do tego widzów. Autor sztuki bowiem, główną rolę powierzył właśnie publiczności. Od jej błyskotliwości zależy rozwój wydarzeń, a w konsekwencji również – a może i przede wszystkim – zakończenie przedstawienia.

O niewątpliwym sukcesie spektaklu świadczyć może fakt, że gramy go już od 18 lat i wystawiony został prawie 900 razy, a publiczność nadal doskonale się na niej bawi, zapełniając widownię po brzegi!
Informacje o spektaklu.

CZAS TRWANIA (z przerwą): ok. 2 godz. 30 min.

Koncert: PiL – WoW 😮 – MIAM *Święty Szczyt* 30.12 //Ch25

Kiedy: 30 grudnia, godz. 19:00

Gdzie: Klub CH25, ul. Chłodna 25

Wstęp: Bilety w cenie 10 zł

Poświąteczna beznadzieja. Jeśli spędziliście niezbyt udane święta i macie średnie humory oraz nie stać was na koncerty droższe niż 15 zł nadarza się idealna okazja aby przedłużyć wasz kiepski nastrój tym wydarzeniem. 30 grudnia czyli na dzień przed ukochanym świętem polaków zapraszamy na koncert trzech ousiderowych projektów. Idealna okazja aby posłuchać muzyki dla nikogo oraz wejść w nowy rok bez przytupu. Miam to rockerskie trio znalezione przez polskiego żula w kopenhadze. Piwo z puszki oraz tuba z tej samej puszki. Wow to Roland Kirk z Żoliborza oraz Ed Blackwell z Mokotowa. Fryta smażona w głębokim oleju. Free freak jazz. Od świrów dla świrów. Potwory i Ludzie znani jako „nie ten Pil” to kapela stargetowana dla nikogo. Lo-fi matematyka dla ludzi nie potrafiących liczyć.

Koncert: Tribute to Ella Fitzgerald & Nina Simone. Live Music.

Kiedy: 3 stycznia 2020, godz. 20:30

Gdzie: Worek Kości, ul. Bagatela 10

Wstęp: Wolny

Ella Fitgzerald i Nina Simone – dwie muzyczne osobowości, charyzmatyczne, utalentowane i legendarne. Ola Aleksandra Blachno i Mateusz Pałka przedstawią Państwo subiektywny wybór ich piosenek, które przeszły już do kanonu muzyki. To będzie niezapomniany wieczór!

Ola Błachno (wokal) oraz Mateusz Pałka (pianino).
Wokalistka jest absolwentką Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego, a aktualnie studentką wokalistyki jazzowej renomowanej uczelni Universität der Künste (Jazz- Institute Berlin). Pianista jest absolwentem Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego oraz wydziału jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Mateusz Pałka – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, współtworzy Mateusz Pałka Trio.

W lokalu obowiązują wyłącznie miejsca siedzące. Z uwagi na nasz bogaty repertuar artystyczny i duże zainteresowanie wydarzeniami, dla pewności, że znajdziemy dla Was stolik, prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Rezerwacje przyjmujemy na miejscu w lokalu, przez Messenger Worka Kości oraz telefonicznie 783 666 868 (telefon czynny w godzinach pracy klubu od 18.00). Ilość miejsc ograniczona.

Bardzo prosimy o nienagrywanie całości eventu (audio i video) z uwagi na ochronę praw autorskich Twórców.

23/12/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry