wt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (09.08): niehandlowa en

PRZEGLĄD KULTURALNY 24.02.-2.03.

Data dodania: 24 lutego 2020

KONCERT: HALF MOON RUN WITH SPECIAL GUEST: TIM BAKER

Kiedy: 24 luty, godz. 20:00

Gdzie: Niebo, ul. Nowy Świat 21

Wstęp: Bilety w cenie 69 zł

Half Moon Run – gwiazdy kanadyjskiej sceny indie wracają do Warszawy. Wszyscy czterej są multi-instrumentalistami, całą czwórka świetnie śpiewa. Do Portielje należy wiodący wokal, ale gra też na gitarze, pianinie, perkusji; Molander śpiewa, sięga po gitarę, klawisze, bas, harmonijkę; Phillips gra na bębnach, pianinie, klawiszach i oczywiście wspomaga zespół wokalnie; Symond także śpiewa, świetnie radzi sobie za perkusją, gra na mandolinie i basie, obsługuje syntezatory. Muzykę z ich dotychczasowych płyt: The Dark Eyes i Sun Leads Me On określano określana jako alt-pop, psychodeliczne indie, indie rock, niezmiennie jednak zespół chwalono za świetne kompozycje, znakomite harmonie, niebanalne rozwiązania rytmiczne.

WARSZTATY: DOMOWY KOMPOSTOWNIK DIY

Kiedy: 27 luty, godz. 18:00-20:00

Gdzie: Cztery Razy Trzy, ul. Litewska 12

Wstęp: Bilety do nabycia są pod linkiem -> http://www.nanowosmieci.pl/produkt/domowy-kompostownik/ Ilość miejsc jest ograniczona.

Nie lubisz marnować jedzenia? 🍓
Starasz się żyć według zasad Zero Waste? ♻
Chcesz zacząć przygodę z kompostowaniem resztek, ale nie wiesz jak? 🍏
Nie chcesz wydawać kroci na designerski kompostownik, nie mając pewności, czy kompostowanie przyjmie się w Twoim domu na stałe? ♻
A jednocześnie zależy Ci na estetycznym pojemniku – w końcu chcesz go umieścić w mieszkaniu? 🌺

W takim razie ten warsztat jest dla Ciebie! Podczas spotkania własnoręcznie wykonasz funkcjonalny, praktyczny i estetyczny kompostownik. Otrzymasz też dużą dawkę wiedzy oraz zestaw startowy (dżdżownice oraz odpowiednie podłoże), które pozwolą Ci natychmiast rozpocząć przygodę z kompostowaniem!

NA WARSZTATACH:

💚 najpierw skupimy się na teorii – poznasz zasady kompostowania, dowiesz się jaki są regulacje prawne dotyczące kompostowania na balkonie w bloku wielorodzinnym, rozwiejesz najpopularniejsze mity dotyczące kompostu (dobrze prowadzony kompostownik wcale nie śmierdzi!), będziesz mieć możliwość zadania nurtujących Cię pytań i uzyskania na nie odpowiedzi. Zobaczysz też nasz kompostownik w pracowni (tak, mamy własny kompostownik, w którym dżdżownice przerabiają bio odpadki po warsztatach), więc będziesz mieć możliwość podejrzenia zachodzących w nim procesów;
💚 następnie przejdziemy do praktyki – sięgniesz po narzędzia oraz materiały i wykonasz swój własny kompostownik! Przy okazji nauczysz się zasad konstruowania kompostownika, dowiesz się też, czemu służą poszczególne elementy;
💚 na koniec przygotujemy kompostownik do pracy – umieścisz w nim odpowiednie podłoże i wprowadzisz do nowego domu dżdżownice. W ten sposób z warsztatu wrócisz z gotowym do użycia kompostownikiem!

DODATKOWO:

💚 otrzymasz dużą dawkę informacji i inspiracji na temat kompostowania, niemarnowania jedzenia i życia Zero Waste. To będą warsztaty pełne wiedzy oraz ciekawych i praktycznych pomysłów!
💚 otrzymasz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia potrzebne do wykonania Twojego kompostownika. Otrzymasz też zestaw startowy, który pozwoli natychmiast rozpocząć przygodę z kompostowaniem;
💚 cena warsztatu zawiera poczęstunek i napoje: kawę, herbatę, wodę.

Mam na imię Julia. Od 2015 roku prowadzę bloga Na nowo śmieci, na którym pokazuję, jak zmniejszyć ilość odpadów w swoim życiu. Od kilku lat mam kompostownik w mieszkaniu (w małej kuchni! Da się!) i w pracowni. W 2019 roku wydałam maksymalnie przyjazną dla środowiska książkę „Nie śmieci”.

SPOTKANIE: MICHELE MORRONE

Kiedy: 28 luty, godz. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

Michele Morrone z pochodzenia Włoch, pokochał Polskę podczas zdjęć do filmu „365 dni”. Z zawodu aktor i model, jednak jego pasją jest muzyka. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery albumu „Dark Room” (Wydawnictwo Agora). Rockowe brzmienie i mocny głos artysty dały wyjątkowy efekt. Płytę, na której znajdują się sentymentalne ballady promuje singiel „Feel It”, utwór ten wykorzystano do ścieżki dźwiękowej filmu „365 dni”.

IMPREZA: DZIEWCZYNY SŁOŃCA | SAN JUNIPERO GIRLS CREW

Kiedy: 28 luty, godz. 21:00

Gdzie: W orbicie słońca, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

Świat muzycznych podróży w świetle neonów. Słońca przez cały rok. Nieistniejącego miasta w środku Warszawy. Pląsów z dawnych lat, roślin i pełnego luzu.

To świat Dziewczyn Słońca!

Rozgrzany parkiet, odważne drinki i rytmy z lat 80/90/00 waiting for you girls & boys!

Cykl prowadzą:
San Junipero Girls Crew – Dziewczyński kolektyw dj-ski, założony w Warszawie w 2019 roku. Grają muzykę lat 80-tych, 90-tych, eurodance, nu-disco i house. Tęsknimy za czasami, w których nie żyłyśmy. We were queer before it was cool.

GoOut – Dowiaduj się jako pierwszy o długo wyczekiwanych koncertach największych gwiazd. Żyjesz niszową muzyką? Zaprowadzimy Cię też na kameralny koncert akustycznego duetu czekającego na podbicie Spotify’owych playlist i damy znać o imprezach z najlepszymi muzykami światowej i lokalnej sceny elektronicznej.

KONCERT: JULIA MARCELL

Kiedy: 29 luty, godz. 18:30

Gdzie: Stodoła, ul. Batorego 10

Wstęp: Bilety w cenie 55-100 zł

29 lutego w Klubie Stodoła wystąpi Julia Marcell! Artystka zaprezentuje warszawskiej publiczności materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel „Moment i wieczność”. Bilety dostępne w sprzedaży!

Najnowszy projekt Julii Marcell „Skull Echo” to płyta i film – tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę – elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Album powstał w Berlinie we współpracy z producentem muzycznym Michaelem Havesem.

Razem z muzyką przyszedł pomysł na film. Tematy podejmowane na płycie zainspirowały Julię do stworzenia scenariusza pełnometrażowej opowieści o tym samym tytule. Swój debiut fabularny rozwija wspólnie z producentką filmową Natalią Grzegorzek z Koskino.