Niedziela 26 stycznia 2020

Przegląd Kulturalny 25.11.-2.12

Koncert: The National + support: Misia Furtak

Kiedy: 25 listopada, godz. 19:00

Gdzie: COS Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Wstęp: Bilety w cenie 165–205 zł

Grupa, na której czele stoi charyzmatyczny Matt Berninger, wraca do Polski z nowym materiałem. Wydawnictwo nosi tytuł „I Am Easy To Find”.

The National przez lata ugruntowali sobie czołową pozycję na światowym rynku muzycznym. Dziś wyprzedają koncerty na najbardziej prestiżowych halach i pojawiają się jako headlinerzy na największych festiwalach. Zespół tworzą niezmiennie Matt Berninger (wokal), bracia: Aaron (gitara, bas, klawisze) i Bryce Dessner (gitara, klawisze) oraz Scott (bas, gitara) i Bryan Devendorf (perkusja).

I Am Easy To Find to już ósmy krążek zespołu The National. Wcześniejszy, wydany w 2017 roku album Sleep Well Beast został nagrodzony statuetką Grammy. Zapowiadana na 17 maja płyta I Am Easy To Find powstawała głównie w Long Pond Studio w Hudson Valley w stanie Nowy Jork. Dodatkowo nagrania odbyły się m.in. w Paryżu, Berlinie, Cincinnati, Austin, Dublinie i Nowym Jorku. Na płycie gościnnie można usłyszeć Sharon Van Etten, Brooklyn Youth Chorus, Lisę Hannigan, Minę Tindle i innych. Wydawnictwo promuje singiel You Had Your Soul With You. Premierze wydawnictwa I Am Easy To Find towarzyszyć będzie film o tym samym tytule. Obraz wyreżyserował nominowany do Oscara Mike Mills (Debiutanci, Kobiety i XX wiek), natomiast główną rolę zagrała w nim Alicia Vikander (Ex Machina, Tulipanowa gorączka). Od swojego pierwszego występu w Polsce w ramach OFF Festivalu w 2009 roku, The National są jednym z najbardziej pożądanych koncertowo zespołów w kraju. Na przestrzeni lat grupa wystąpiła m.in. na festiwalu Open’er oraz na kilku koncertach klubowych, w tym w warszawskiej Stodole. Zaplanowany na 25 listopada koncert na COS Torwar będzie do tej pory największym występem halowym zespołu w Polsce.

W ramach supportu przed The National wystąpi Misia Furtak – wokalistka i basistka znana z zespołu Très.B. Na początku tego roku ukazał się jej debiutancki solowy album Co przyjdzie?

Koncert: Ina West

Kiedy: 26 listopada, godz. 20

Gdzie: Klub SPATIF, AL. Ujazdowskie 45

Wstęp: Bilety w cenie 30 zł

Ina West, czyli mocny głos na polskiej scenie transu i nowofalowej elektroniki z elementami techno i folku.

Producentka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertową energią Die Antwoord. W wydaniu na żywo serwuje poła czenie klasycznego instrumentarium, tanecznego bitu i surowych wokalnych harmonii.
Akt jaskrawy i opalizujący. Uniesienie ponad decorum i ostrożność.


Warsztaty: zajęcia naturalny anti-aging joga twarzy

Kiedy: 27 listopada, godz. 12-13:15

Gdzie: DZiK, ul. Belwederska 44 A

Wstęp: Bilety w cenie 40-50 zł

Czy istnieje coś takiego, jak 100% naturalny anti-aging twarzy? Teraz już tak. W czasie zajęć Yogattractive poznasz auto-masaż wspomagający tworzenie się kolagenu w skórze i likwidujący opuchliznę poprzez drenaż tkanek.

Ujędrnisz ponad 80 mięśni twarzy i szyi dzięki ćwiczeniom, by mięśnie tworzyły antygrawitacyjne rusztowanie dla skóry.

Zyskasz zrozumienie i kontrolę nad uroda twarzy i szyi, tak jak jogini mają kontrolę nad własnym ciałem. A wiesz dlaczego? Bo mięśnie nie kończą się na szyi. Yogattractive organizuje zajęcia grupowe i indywidualne by pomóc kobietom pielęgnować swoją urodę w naturalny sposób, respektujący unikalne piękno każdej z nas.

Hobby: Planszówki na PGE Narodowym

Kiedy: 30 listopada, godz. 10:00-20:00

Gdzie: PGE Narodowy, ul. Poniatowskiego 1

Wstęp: Wstęp wolny

Zapraszamy na kolejną edycję Planszówek na PGE Narodowym, najlepszej rodzinnej imprezy w Warszawie! W tym roku widzimy się w Andrzejki –będzie jeszcze więcej gier, jeszcze więcej atrakcji i jeszcze więcej zabawy! Tegoroczne wydarzenie organizują Stowarzyszenie „Rozwiń się” Edukacja, Kultura, Sport, Stowarzyszenie Avangarda, IGiZ – Instytut Gier i Zabaw oraz oczywiście PGE Narodowy. 

Koncert: Parov Stelar

Kiedy: 30 listopada, godz. 19:45

Gdzie: COS Torwar, ul Łazienkowska 6a

Wstęp: Bilety w cenie 149-190 zł

Parov Stelar to projekt austriackiego producenta i muzyka Marcusa Füredera. Uwagę świata przyciągnął debiutanckim albumem Rough Cuts(2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka Parova w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak Hotel Costes, Many Ray czy Stress Free, a Polsce chociażby ze składanek z cyklu Pinacolada.

W kwietniu tego roku, Parov Stelar zapowiedział nowy album i trasę koncertową. W tym roku będzie można zobaczyć zupełnie nowe show, z nową sceną i nowymi wizualizacjami. Koncerty na tej trasie to także debiut wokalistki Eleny Karafizi. Parov Stelar wystąpi w 8-osobowym składzie.25/11/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry