wt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (09.08): niehandlowa en

PRZEGLĄD KULTURALNY 27.01.-3.02.

Data dodania: 27 stycznia 2020

SPOTKANIE: ROBERT MAŁECKI | EMPIK JUNIOR

Kiedy: 27 stycznia, godz. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

„Zadra” (Czwarta Strona) to trzeci tom z nowego cyklu powieści kryminalnych Roberta Małeckiego, w której głównym bohaterem jest komisarz Bernard Gross. Tym razem próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych kości odnalezionych w podchełmżyńskim lesie. „Zadra” to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości, ale też o śmierci, która przedwcześnie zabierając bliskich, strąca w otchłań samotności.

KONCERT: THE MURDER CAPITAL

Kiedy: 28 stycznia, godz. 20:00

Gdzie: Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22

Wstęp: Bilety w cenie 49 zł

The Murder Capital to irlandzki zespół post punkowy. Kapela została założona w 2015 roku przez Jamesa McGoverna, Damiena Tuita, Cathala Ropera, Gabriela Paschala Blake’a oraz Diarmuida Brennana. W sierpniu 2019 roku artyści wydali swój debiutancki album When I Have Fears. Brzmienie zespołu porównywane jest do Idles, Slaves, Shame oraz Fontaines D.C., z którymi artyści odbyli wspólną trasę koncertową.

Najbardziej charakterystycznym elementem koncertów The Murder Capital nie jest ich ich ponurość, ciężkość czy złość – wyróżnia ich za to niesamowita wrażliwość. Ta wrażliwość jest doskonale oddana również na debiutanckim albumie zespołu, ‘When I Have Fears’, na którym zmagają się oni z uczuciem miłości, samotności i żałoby po stracie bliskiej osoby. Produkcją płyty zajął się Flood (PJ Harvey, Nick Cave & The Bad Seeds, New Order). Inspiracją, która doprowadziła do powstania nazwy zespołu, a także stoi za filozofią całego albumu, było samobójstwo bliskiego przyjaciela członków zespołu. Jak mówią, „każdy tekst na tej płycie odnosi się po części do jego śmierci.”

SPOTKANIE: JANUSZ SZOSTAK

Kiedy: 30 stycznia, godz. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

Andrzej Z. „Słowik”, to legendarna postać polskiego świata przestępczego. Uznawany za najbardziej niebezpiecznego spośród liderów „#Pruszkowa”, jednocześnie uchodził za jednego z najbardziej inteligentnych członków tej grupy. Po raz pierwszy zgodził się na szczerą rozmowę z Januszem Szostakiem. „Słowik” (Wydawnictwo Harde) to #książka, która rzuca nowe światło na wiele niewyjaśnionych przestępstw i zbrodni popełnionych w Polsce w ostatnim dwudziestoleciu. To prawdziwa historia jednej z najsłynniejszych postaci „Pruszkowa”.

IMPREZA: 7 LAT DZIKA

Kiedy: 31 stycznia, godz. 21:00

Gdzie: DZiK, ul. Belwederska 44a

Wstęp: 30 zł

Magiczna 7-ka DZiKa!
Będą niespodzianki dla Duszy i Ciała!
Dzikusek i Dzikusów obecność obowiązkowa!

Jubileuszową imprezę zaczniemy DANCINGOWO!
Zagra dla Was, debiutujący tym koncertem na warszawskiej scenie, ZESPÓŁ SYRENKA w składzie:
📣 Gabriela Mościcka- akordeon, śpiew (również Warszawska Orkiestra Sentymentalna )
📣 Grzegorz Domański – banjolka (również Warszawiaki – Trupa Teatralna)
📣 Damian Szymczak – klarnet (również NeoKlez )
📣 Piotr Wróbel – puzon (również Brass Federacja)

Po Syrence, scenę przejmą Dj-e:

Na początek „nasz”, Kuba Kozak czyli DZiKi KaOwiec,
Po Kubie zagra duet George&Michael Enterteinment

KONCERT: KOMPOST

Kiedy: 1 luty, godz. 20:30

Gdzie: Plan B, Al. Wyzwolenia 18

Wstęp: Wolny

Kompost to świeży, punkowy projekt elektro-rapowy przewrotnie analizujący procesy polityczne i emocjonalne. Autorki tworzą zaangażowany opis rzeczywistości, dystansując się wobec wszechobecnego zdystansowania. Podejmują tematy zarówno ekofeministycznej ekonomii politycznej, polityki mieszkaniowej, jak i esencji życia. Członkinie zespołu: Kasia Kalinowska i Nina Józefina Bąk poznały się i działają w warszawskiej Kooperatywie Dobrze.