wt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (09.08): niehandlowa en

PRZEGLĄD KULTURALNY 3.02.-10.02.

Data dodania: 3 lutego 2020

SPOTKANIE: MARIO ESCOBAR

Kiedy: 5 lutego, godz. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

Mario Escobar, hiszpański #pisarz, historyk i wykładowca. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i zajmują wysokie miejsca na listach #bestsellerów. Powieścią „Kołysanka z #Auschwitz” (Wydawnictwo Kobiece) zdobył uznanie czytelników w Polsce i za granicą. Zapraszamy na spotkanie z autorem.

Spotkanie będzie streamingowane (transmisja live), a także tłumaczone na język migowy.

KONCERT: ALEX MICHAELIDES

Kiedy: 5 lutego, godz. 19:30

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

Ceniona malarka i #fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Zapraszamy na spotkanie z autorem #książki „#Pacjentka” Wydawnictwo W.A.B).

Spotkanie będzie streamingowane (transmisja live), a także tłumaczone na język migowy.

SPOTKANIE: K.CZAJKA-KOMINIARCZUK (ZWIERZ POPKULTURALNY)

Kiedy: 6 lutego, godz. 18:00

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: Wolny

Kolejna gala wręczenia Oscarów zbliża się wielkimi krokami! Już 10 lutego poznamy kolejnych laureatów i największych przegranych amerykańskiego i światowego przemysłu filmowego. Mało kto wie o tej nagrodzie, tyle co Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka cieszącego się ogromną popularnością bloga internetowego – „#ZwierzPopkulturalny”, a także wydanej właśnie poszerzonej wersji książki – „#Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej” (Wydawnictwo W.A.B). Na spotkaniu autorskim porozmawiamy nie tylko o kulisach powstania tej publikacji, ale z pewnością poruszymy wiele interesujących kwestii dotyczących świata filmu i seriali.

KONCERT: MITCH & MITCH + FELIX KUBIN / CEL (KUBIN-ZEMLER) • SPATIF B-DAY

Kiedy: 7 lutego, godz. 19:00

Gdzie: SPATiF, al. Ujazdowskie 45

Wstęp: Bilety w cenie 54–77 zł

Dwa koncerty pierwszego dnia trzecich urodzin Spatifu to zero nudy i miliony doznań!

Wystartujemy premierą albumu najświeższego polsko-niemieckiego duetu CEL (Hubert Zemler & Felix Kubin).
Drugi z koncertów wykona słynna stołeczna orkiestra Mitch & Mitch wspólnie z niemieckim kuzynem Felixem Kubinem !

Już wiadomo, że lepiej być nie może a wszystko wskazuje na to, że pokażemy też super film a po koncertach czeka Was taneczne party na dwóch piętrach klubu!

KONCERT: LOVE SONGS BY MONIKA URLIK

Kiedy: 9 lutego, godz. 20:00

Gdzie: Klub Harenda, ul. Krakowskie Przedmieście 4

Wstęp: Bilety w cenie 50-60 zł

Zapraszamy na jedyny i niepowtarzalny Wieczór Piosenek Miłosnych w wykonaniu Moniki Urlik!

Muzycy zagrają w miłosnych rytmach soul najlepsze piosenki takich artystek jak Aretha Franklin, Etta James, Joni Mitchell, Whitney Houston, Beyonce i nie tylko.
Jeśli znacie i lubicie ich utwory, to na pewno nie bedziecie zawiedzeni!

Walentynki już za pasem, koncert odbędzie się 9 lutego 2020r., o godz. 20.00 w Klub Harenda przy Krakowskim Przedmieściu 4 w Warszawie.
Bilety -> https://goout.net/pl/bilety/love-songs-monika-urlik/rtbg/

Zaśpiewa dla państwa Monika Urlik, która w 2005 roku została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time after time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. W tym samym roku wsparła wokalnie płytę Tedego „Esende Mylffon” w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.
W 2011 z dużym powodzeniem brała udział w programie „The Voice of Poland”, gdzie dotarła do półfinału. Rok później wystąpiła z zespołem Afromental w programie ”Bitwa na głosy”.
9 maja 2014 roku odbyła się premiera debiutanckiego krążka artystki zatytułowanego „Nie wie nikt”.
Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty.