Niedziela 26 stycznia 2020

Przegląd Kulturalny 9.12.-16.12.

Premiera teatralna: Pomoc domowa

Kiedy: 10 grudnia, godz.19:00

Gdzie: Teatr Palladium, ul. Złota 9

Wstęp: Bilety w cenie 150 zł

W stycz

Premiera i uroczysta gala najnowszego spektaklu twórców „Mayday 2” i „Szalonych nożyczek”.

Doskonała farsa Pomoc domowa Marca Camolettiego podbija serca widzów wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i inteligentnym humorem. Za tę interpretację odpowiada Bartosz Wierzbięta znany z takich przekładków jak ShrekAsterix i ObelixRybki z ferainy czy Madagaskar. Pełna uroku Nadia łączy losy męża, żony, kochanki i kochanka, między którymi rozgrywają się sytuacje gorące, szybkie i zawiłe. Nadia staje się sternikiem miłosnego labiryntu i to ona pociągając za sznureczki jako jedyna zna odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania.

Impreza: Asian Night

Kiedy: 14 grudnia, godz. 21:00

Gdzie: VooDoo Club, ul. ul. Prymasa Tysiąclecia 48a,

Wstęp: Bilety w 10 zł

Asian Night to cykl imprez K-Popowych i K-HipHopowych. Dla fanów BTS, Big Bang, Blackpink, Exo, głosu Jimina, flow Jay Parka i miłośników tańca do ciężkich trapowych dźwięków Keith Ape’a. DJe w VooDoo Club zadbają o to aby nikt nie chciał schodzić z parkietu.

Targi: Łapa Targ

Kiedy: 15 grudnia 2019, godz. 11:00-18:00


Gdzie: ul. Mysia 3

Wstęp: Bezpłatne

Zapraszamy na kolejną kubańską potańcówkę w Tusz Tusz Bistro! DJ TRESORman współpracuje z organizatorami imprez w całej Polsce (specjalizując się we współczesnej muzyce kubańskiej) oraz pojawia się na największych międzynarodowych wydarzeniach tanecznych (El Sol Warsaw Salsa Festival, Guaguancó Festival, Festival Timba Paradies, Calle de Timberos, Festival Cuba in Tunisia, Festival Cubano), rozgrzewając parkiet do białości.

Profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie za konsoletą oraz wszechstronna wiedza muzyczna pozwalają mu na doskonały kontakt z tancerzami. DJ TRESORman nie znosi muzycznej monotonii i lubi zaskakiwać, a grono jego stałych „pacjentów” ciągle się powiększa.

Chodźcie wypić i potańczyć – poznacie nas z innej strony.
Innej Strony Błękitnego Wieżowca.

Przedświąteczne Targi Małych Wydawców

Kiedy: 15 grudnia, godz. 12:00-16:00

Gdzie: Pogłos, ul. Burakowska 12

Wstęp: Wolny

W grudniu, kiedy szukacie prezentów, a przecież powszechnie wiadomo, że płyta prezentem najlepszym jest, Targi Małych Wydawców oczywiście ponownie w stołecznym Pogłosie.

Jak zwykle, zjadą się wydawcy z całego kraju ze swymi kramikami, byście bezpośrednio od nich mogli nabyć płyty i kasety (choć pewnie nie tylko), których na ogół nie znajdziecie w większości nawet „dobrych sklepów muzycznych”. 1

Koncert: Árstíðir

Kiedy: 15 grudnia, godz. 19:00

Gdzie: Chmury, ul. 11 Listopada 22

Wstęp: Bilety w cenie 59 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu) dostępne są online: http://bit.ly/1512arstidir

Árstíðir – jeden z najpopularniejszych islandzkich zespołów rusza w grudniu w niezwykłą trasę świąteczną, ze specjalnym programem i instrumentarium. Muzycy z Árstíðir od 2008 roku w grudniu, tuż przed Bożym Narodzeniem grają specjalny koncert na którym łączą własne utwory z tradycyjnymi islandzkimi kompozycjami świątecznymi. Większość ich fanów zapewne kojarzy już hymn Heyr, himna smiður, który stał się ważnym elementem tych koncertów. Są osoby, które przylatywały na te występy z całej Europy. Chłopcy postanowili rozwinąć tę tradycję i zagrać całą trasę koncertową w różnych europejskich miastach, tworząc niezwykły nastrój przy wieczorze muzyki i nordyckich opowieści.


09/12/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry