Środa 16 października 2019

Przegląd Kulturalny

 

„Upadłe anioły” w Och Teatrze

Kiedy: 3 czerwca 2019 (poniedziałek) g. 19:30 (130 minut, 2 przerwy)

Gdzie: Och-Teatr, ul. Grójecka 65

Cena: 80 zł – 120 zł

Historia dwóch kobiet, Julii i Jane, które niegdyś zakochały się w czasie wakacji w jednym i tym samym mężczyźnie. Dawne emocje i uczucia odżywają w nich, kiedy po wielu latach dowiadują się, że ich ukochany pojawił się w Londynie. Mimo wielu wahań, obie postanawiają spotkać się z nim, ale wspomnienia sprawiają, że dochodzi między nimi do konfliktu i scen zazdrości. Pojawienie się ich wymarzonego mężczyzny prowadzi do wielu zaskakujących sytuacji, tym bardziej, że obie damy są statecznymi żonami, których mężowie przyjaźnią się ze sobą…

Klasyczna, znakomicie napisana komedia, ciesząca się od chwili napisania (1925 r.) niezwykłą popularnością nie tylko na scenach Londynu i Nowego Jorku oraz w świecie anglosaskim, ale też bardzo ceniona i wielokrotnie inscenizowana w teatrach całej Europy. Wystawiana jest regularnie do dziś, ponieważ nie traci nic ze swojej aktualności.

Reżyseria: Krystyna Janda
Występują: Magdalena Cielecka, Marta Chyczewska, Maja Ostaszewska, Tomasz Drabek, Wojciech Kalarus, Cezary Kosiński/Maciej Wierzbicki

źródło: Och Teatr

Spotkania z fotografami Magazynu „Polska”: Tadeusz Rolke

Kiedy: 5 czerwca 2019 (środa g. 18:00 

Gdzie: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Wstęp: wolny

prowadzenie: Dominik Czapigo

Tadeusz Rolke  — specjalizuje się w fotografii reportażowej i fotografii mody, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce przedstawicieli tzw. fotografii „decydującego momentu”. Od 1960 roku aż do wyjazdu z kraju w 1970 fotografował dla miesięcznika „Polska” (Zachód, Wschód), jednocześnie współpracując jako wolny strzelec z innymi ilustrowanymi periodykami. W fotoreportażach realizowanych dla miesięcznika „Polska” Rolke podejmował tematy społeczne, dotyczące życia codziennego, kulturalnego, a także typowy dla fotografii reportażowej tego czasu temat dzieci. Obszerną część dorobku fotografa zajmuje rejestracja życia artystycznego oraz fotografia mody, którą od końca lat 50. realizował zwłaszcza na zamówienie „Przekroju”, współpracując z Barbarą Hoff. Sesje zdjęciowe robił nie tylko w Warszawie, ale także w Moskwie czy Paryżu. W 1970 roku wyemigrował do Niemiec. Rozpoczął współpracę z prestiżowymi magazynami, takimi jak „Stern”, „Die Zeit”, „Der Spiegel”, lecz również z artystycznym pismem „Art”, modowym „Brigitte” i prasą codzienną. Wrócił do Polski w latach 80. W kolejnej dekadzie współpracował z „Magazynem Gazety Wyborczej”, realizując m.in. serie fotografii artystów przy pracy. Następnie skoncentrował się na działalności artystycznej, pracując nad własnymi projektami fotograficznymi, wystawiając i wydając albumy. Zdigitalizowane archiwum fotografa udostępniane jest on-line przez Agencję Gazeta oraz przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Dominik  Czapigo  — w latach 2011–14 koordynator programu „Historia Mówiona” w Ośrodku KARTA, współpracownik Domu Spotkań z Historią. Od 2014 roku członek redakcji kwartalnika „Karta”.   Współautor programu dokumentacyjnego historii mówionej  Fotografowie w Peerelu.

Źródło: organizator

Wybieram Zielony #4. Smakoterapia | Empik Junior

Kiedy: 6 czerwca 2019 (czwartek) g. 18:00 

Gdzie: Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

Wstęp: wolny

Kiedy zaczynasz świadome odżywianie, natrafiasz na szereg wyzwań. Skąd wziąć wysokiej jakości produkty? Co tak naprawdę jeść? Jak gotować? A finalnie – jak na to wszystko znaleźć czas? Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Zasuwą autorką książki  „Smakoterapia 3”  (Edipresse Książki). Porozmawiamy o tym ja zorganizować domową spiżarnię.

Aperitivo Time Food Festival

Kiedy: 7 czerwca – 9 czerwca 2019 (piątek–niedziela) 

Gdzie: Elektrownia Powiśle, ul. Zajęcza 2b

Wstęp: wolny

Przygotuj się na kulinarne otwarcie sezonu!
Najlepsze włoskie restauracje zaserwują swoje popisowe dania. Zabierz przyjaciół i razem poznajcie magię aperitivo przy przekąskach oraz koktajlach Martini – już 7–9 czerwca w Elektrownia Powiśle!

Wstęp na Martini Time Food Festival jest darmowy.

Więcej informacji i rejestracja umożliwiająca zakup koktajlu w promocyjnej cenie na stronie: https://martini.restaurantweek.pl/.

• najlepsze włoskie restauracje z Polski i Włoch
• koktajle na bazie Martini
• muzyka na żywo
• warsztaty kulinarne, barmańskie i fotograficzne
• strefa chillout
• strefa InstaFriendly do zdjęć
• strefy partnerów: Instax Poland, Kinley Polska, illy Polska, NOIZZ.pl

Na Martini Time Food Festival spotkamy także reprezentację topowych włoskich restauracji z Polski:
Amuni Warsaw
Culiinaria Italiana
Fifne LODY naturalne
Figlia di Papà
Flambeeria
Leonardo Verde
Orzo People Music Nature
Panpanini
Chianti Kręgliccy
Quatro Canti
Trattoria Boccone – Siedmiogrodzka
Tutto-Bene
Vaffanapoli

Wyjątkowym wyróżnikiem festiwalu będzie obecność szefów kuchni ze znakomitych restauracji prosto z Włoch, którzy przyjadą specjalnie na tę okazję:
• Marco Galtarossa z Zanze XVI z Wenecji (Zanze XVI)
• Dario Guidi z Antica Osteria Magenes z Mediolanu (Antica Osteria Magenes)
• Federeico D’Amato z Caffe’ Arti E Mestieri z regionu Emilia-Romania (Caffe’ ARTI E Mestieri)

Sprzedaż ich dań odbędzie się na miejscu lub za pośrednictwem https://martini.restaurantweek.pl/ (voucher 79 zł za trzy dania – po jednym od każdego z szefów).

#MartiniTime #MartiniFiero #MartiniTimeFoodFestival

Organizator: Martini
Partnerzy: Restaurant Week Polska, illy Polska, Instax Poland, Kinley Polska
Partner medialny: NOIZZ.pl
Grupę włoskich szefów ugości Sofitel Warsaw Victoria.

Źródło: organizator 

 

Parada Równości

Kiedy: 8 czerwca 2019 (sobota), g. 15:00

Gdzie: start z ulicy Świętokrzyskiej

Wstęp:  wolny

Parada Równości 2019 startuje 8 czerwca o godz. 15:00 z ulicy Świętokrzyskiej (między metrem Świętokrzyska a ul. Emilii Plater) – dołącz do oficjalnego wydarzenia na Facebooku. 

Od godz. 10:00 w Parku Świętokrzyskim będzie działało Miasteczko Równości.

O godz. 22:00 zapraszamy Was na oficjalne After Party Parady Równości 2019 w klubie Metropolis /Jasna 1

Trasa Parady Równości 2019 – kliknij tutaj

Zapraszamy również do udziału w wydarzeniach z serii Tygodnia Równości!

Źródło: organizator 

Animalove – targi dla miłośników zwierząt

Kiedy: 9 czerwca 2019 (niedziela), g. 11:00 – 18:00

Gdzie:  Centrum Praskie Koneser,  Sala laboratorium Plac Konesera 8

Wstęp: wolny

Animalove to wyjątkowe spotkanie miłośników zwierząt. Chcemy zadbać o nasze zwierzęta, ale również pomóc tym, które naszej pomocy potrzebują.

Na naszych targach znajdziecie akcesoria dla zwierząt, karmy,
i wszystko aby naszym zwierzętom żyło się z nami jak najlepiej!

Misją Animalove jest również pomaganie bezdomnym zwierzętom i promowanie ich adopcji i sterylizacji. Do współpracy zaprosiliśmy organizacje pomocowe, które opowiedzą o swoich działaniach i potrzebach, oraz profesjonalistów którzy podzielą się z nami swoją wiedzą o żywieniu i zachowaniu naszych czworonożnych przyjaciół.

Wstęp na targi i na wszystkie wydarzenia towarzyszące jest darmowy.

Zapraszamy na wykłady i rozmowy:

11.30 Przewodnik spacerowy – czyli jak wyjść z psem na idealny spacer?- behawiorystka Zosia Zaniewska prowadząca swoją psią szkołę Psiedszkole – opowie jak zrobić naszemu psu idealny spacer. Poruszymy temat ciągnięcia na smyczy, zjadania śmieci oraz szczekania na inne psy.

12.00 Alicja Milewska behawiorystka i autorka projektu Co Mówi Pies? , współpracująca na codzień z portalem Pies na urlopie – o podróżach z psem i miejscach przyjaznych, opowie o psiej komunikacji i na podstawie filmów pokaże nam jak często mylimy się w jej interpretacji. Na wykładzie dowiemy się: Jak psy mówią i jak je dobrze rozumieć? Po czym poznać, że pies jest zestresowany, zły, radosny, niepewny, podekscytowany?

13.30 Nina Sieniarska z Fundacji Koty z Grochowa podpowie w jakim wieku kociak powinien trafić do domu i dlaczego, oraz jakich błędów uniknąć w opiece nad kociakiem, jak przygotować dom na pojawienie się kota?

14.30 Lab Rescue – adopcje zwierząt laboratoryjnych opowie ratowaniu zwierząt które człowiek wykorzystywał do eksperymentów. Dowiemy się o możliwości adopcji szczurów, myszy, świnek morskich i królików.

15.00 Do góry kotami – profesjonalna opieka nad Twoim kotem – Joanna Szopińska opowie o domu bezpiecznym dla kota. Na co zwrócić uwagę na codzień i przed wyjazdem aby kot był bezpieczny?

16.00 Surowe Kotki – Agnieszka Cholewiak-Góralczyk- dietetyk psów i kotów opowie o zdrowym żywieniu kotów.

17.00 Pruszkowski Dom Tymczasowy – Agnieszka Marks – koci behawiorysta, opowie o tym jak znaleźć dla siebie kota idealnego i jak przygotować się do adopcji?

17.30 licealiści z Kozienic opowiedzą o swoim projekcie Z Zielonym Liceum pomagasz,ratujesz-zwierzęta adoptujesz w ktorym młodzi ludzie uświadamiają lokalną społeczność o potrzebie i wadze adopcji i pomocy bezdomnym zwierzętom.

Patroni medialni i partnerzy:

Polsat Viasat Nature
Radio Kampus
Example.pl
Warsawnow.pl
HIRO
Ogarnięty.pl
Uroda Życia miesięcznik
Warsawholic
Mówią Na Mieście
Pies na urlopie – o podróżach z psem i miejscach przyjaznych
Daj Głos Podcast
psipark.pl
Koty z Grochowa

źródło: organizator

03/06/2019
Autor: Magazyn WSJ
Hop do góry